HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: uto kol 20, 2019 22:13.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: udruga LEPTIRIĆ
PostPostano: pet lip 22, 2007 14:39 
Site Admin

ljudi, mozemo li se mi organizirati nekako pa da damo i mi, s off roaderske strane neki doprinos djeci s poteskocama u razvoju?

mozda da se skupimo i napravimo za njih jednodnevni izlet u terencima ili nesto slicno?

da skupljamo bar po 10-20kn i da im to onda uplatimo u ime off road foruma?

kad bi ovdje krenuli od necega, neke ideje ili sl., ja mogu pitati sve ORK da sudjeluju sa donacijama ili necim slicnim...
ne mora to biti nista veliko, ali vjerujem da 50-100 ljudi sa npr. uplatama po 20-ak kuna moze itekako pomoci ovoj djeci.

evo i zadnji mail koji sam primila:

-------Original Message-------
From: udruga.leptir@sk.t-com.hr
Date: 22.6.2007 14:15:34
To: snjezana.juric2@zg.htnet.hr
Subject: Leptirova pošta br. 5

Leptirova posta br. 5 Datum 15.05.2007 Leptir
- udruga roditelja djece s poteskoćama u razvoju udruga.leptir@sk.t-com.hr - www.leptir.hr/
SADRZAJ:
1. AKTIVNOSTI UDRUGE LEPTIR
2. AKTIVNOSTI U NAREDNOM PERIODU

Upute za odjavu Leptirove poste nalaze se na kraju maila.
Udruga Leptir je udruga roditelja djece s poteskocama u razvoju i djelujemo u suradnji sa Centrom za odgoj i obrazovanje djece s posebnim potrebama "Slava Raskaj" iz Zagreba, Visokom uciteljskom skolom u Petrinji, jedinicama lokalne samouprave te drugim Udrugama i Institucijama u Hrvatskoj koje se bave djecom s poteskocama u razvoju. Primarni cilj Leptira jesu djeca s poteskocama u razvoju, u dobi do sedme godine starosti.

Aktivnosti Udruge Leptir
Udruga Leptir i u ovom je periodu bila aktivna, a sto smo sve radili mozete proèitati u narednim stavkama...
18.05.2007
- Terapijsko jahanje
- Udruga Leptir ponovno je svoje èlanove, male Leptiriće vodila na terapijsko jahanje, organizirano od strane Grada Siska (http://www.leptir.hr/vijest.asp?ID=24),

24.05.2007
- Besplatne naoèale za Leptiriće
- Udruga Leptir za sve svoje Leptiriće osigurala je u suradnji sa Srednjom skolom Ruðera Boskovića iz Zagreba besplatnu izradu dioptrijskih naoèala (http://www.leptir.hr/vijest.asp?ID=25),

31.05.2007
- Akcija ureðenja Centra "Slava Raskaj"
- organizirali smo akciju ureðenja djeèjeg igralista na Centru za odgoj i obrazovanje djece s posebnim potrebama "Slava Raskaj" u Zagrebu (http://www.leptir.hr/vijest.asp?ID=26),

05.06.2007
- Udruga Leptir dobila nove Internet stranice - http://www.leptir.hr 12.06.2007
- organizirali smo kazalisnu predstavu i koncert Jacquesa Houdeka za sve petrinjske malisane (http://www.leptir.hr/vijest.asp?ID=27),

15.06.2007
- s ponosom objaljujemo kako je popularni djeèji pjevaè Jacques Houdek postao Leptirov ambasador dobre volje (http://www.leptir.hr/vijest.asp?ID=28),

19.06.2007
- Udruga Leptir se predstavila na Zagrebaèkoj salati i zapoèela ljetnu kampanju pod nazivom "u svijeti tisine nisi sam" (http://www.leptir.hr/vijest.asp?ID=29). Zahvaljujemo svim nasim vjernim i povremenim donatorima i sponzorima (popis mozete vidjeti na nasim Internet stranicama) bez èije velikodusne i nesebiène pomoći sve ove aktivnosti ne bi bile realizirane.

Aktivnosti u narednom periodu
Dok se svi polako pripremaju za godisnje odmore ili mozda već polako i putuju u pravcu mora (mozda im ćak malo i zavodimo), udruga Leptir i dalje vrijedno radi, pa tako za ovo ljeto najavljujemo slijedeće aktivnosti:
- Kampanja "u svijetu tisine nisi sam" koja će trajati do kraja ljeta a obuhvatiti će pet zupanija (Sisaèko-moslavaèka, Zagrebaèka, Karlovaèka, Bjelovarsko-bilogorska i Pozesko-slavonska) s ciljem informiranja javnosti o djeci s posebnim potrebama a za kampanju ćemo koristiti javne tribine i sve dostupne medije na lokalnoj ali i drzavnoj razini,
- otvaramo tri nova ogranka Udruge, i to u Ivanić gradu, Kutini i Garesnici a nedugo zatim krećemo i sa opremanjem i ureðenjem igraonica u navednim gradovima, sto će omogućiti rehabilitaciju jos najmanje stotinu djece s posebnim potrebama,
- organiziramo tri koncerta naseg ambasadora Jacquesa Houdeka i to u gradovima Glini, Hrvatskoj kostajnici i Garesnici,
- organiziramo desetodnevni boravak na moru, u mjestu Nin za 15-ero malih Leptirića, - organizacija djeèjih susreta koji će se odrzati polovinom devetog mjeseca a ukljuèivat će sportsko-natjecateljski dio sa podjelom nagrada najuspjesnijim malisanima, kreativne radionice, glazbeno-scenske nastupe, zabavni park za djecu, itd. a na samim susretima oèekujemo dolazak najmanje 3.000 malisana u dobi do 11 godina,
- akcija posumljavanja Zrinjske gore koja je potpuno devastirana nekontroliranom eksploatacijom suma a u kojoj će sudjelovati gotovo pet stotina malisana sa podruèja cijele Sisaèko-moslavaèke i Zagrebaèke zupanije,
- doèek djeda Boziènjaka za tri stotine malisana uz prigodnu podjelu poklona. Vise informacija o navedenim dogadanjima te drugim dogadanjima koja nismo ovdje naveli mozete potraziti na nasim internet stranicama www.leptir.hr/.

Zahvaljujemo Vam se na vjernosti Udruzi Leptir te Vas pozivamo da se i dalje ukljuèujete u nase akcije. I kako popularna djeèja pjesma kaze "kad se male ruke sloze, sve se moze" tako zajednièki i uz relativno mala odricanja i ulaganja u djecu s posebnim potrebama mozemo napraviti jako puno i sa malim znakovima paznje ih mozemo uèiniti iznimno sretnima.

Svoje donacije mozete uputiti na:
Udruga Leptir zrn: 2484008-1104004896
Poziv na broj: matièni broj tvrtke
Svrha uplate: Za osmijeh jednog leptirića ili za donacije u naravi na nasu adresu:
Udruga Leptir Ljudevita Posavskog 20 44253 Mosćenica

Za uklanjanje sa popisa primatelja Leptirove poste, vratite nam ovaj e-mail sa naznakom "Odjava" u naslovu i Vasa će e-mail adresa biti smjesta uklonjena.
--------------------------

ima li volje ili ideja kod vas pa da se i mi ukljucimo?

if off road is a sin I'll go straight to hell! :mig :suzuki:

Zadnja izmjena: schnee; pon lis 06, 2008 17:38; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet lip 22, 2007 17:29 
DoAdmin

naravno

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet lip 22, 2007 18:04 
Off roderica

Ja sam uvijek za konstruktivne prijedloge. :D

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub lip 23, 2007 02:53 
Off roader

kak veli pjesma RAČUNAJTE NA NAS.
za djecu sve.

Vrh

Naslov: Leptir
PostPostano: pon lip 25, 2007 11:29 

Pozdrav svim forumašima i odmah na početku velika zahvala od strane Udruge Leptir te svih naših članova na jednoj ovakvoj inicijativi.

Naime, udruga Leptir okuplja djecu s posebnim potrebama, poglavito gluhu i nagluhu djecu te djecu sa smetnjama govora u dobi do sedme godine starosti, dakle djecu predškolskog uzrasta.

Kako je to kategorija djece koja vrlo rijetko, a u nekim slučajevima i - NIKADA ne odlazi dalje od kuće ili mjesta na kojem se vrši rehabilitacija, uvjereni smo kako bi jedna ovakva inicijativa bila više nego izvanreno iskustvo za ovu djecu, te bi se kroz prisustvo jednoj Vašoj utrci, te eventualno kraćoj (laganoj) vožnji u terencima nakon utrke ovoj djeci pružilo iskustvo koje će pamtiti za cijeli život i o kojem će koš dugo vremena pričati.

Ukoliko dođe do realizacije ideje koja se pojavila na ovom forumu, mi kao Udruga ćemo svakako medijski popratiti rečeno zbivanje te na taj način Off Road-erima pružiti dodatnu medijsku pozornost.

Ovom prilikom bih želio pozvati Off Road klubove te njihove članove da se kroz razne (manje) aktivnosti i potporu priključe radu udruge, što ćemo svakako medijski "isforsirati" u javnosti te prikazati Vas kao socijalno osviještene vozače a ne kao "divljake na kotačima" kako to jedan dio Hrvatske populacije trenutno misli.

Bikeri su "usvojili" klinca iz Kutine, a vi, Off Roaderi biste mogli "usvojiti" udrugu Leptir (te samim tim i desetke naših članova - djece s posebnim potrebama) te svojim malim naporima ovoj djeci život učiniti ljepšim i vrijednim pamćenja.

Još jednom, u ime udruge te sve djece s posebnim potrebama, naiskrenije zahvaljujem na ovoj, hvale vrijednoj, inicijativi i sve Vas srdačno pozdravljam.

I.S. (edit: 14.06.2019. zatraženo brisanje punog imena i prezimena)
predsjednik
Udruga Leptir

-----------------------------
primljeni zahtjev:
Ixxx S <xxxx1@windowslive.com>

14. lip 2019. 18:34 (prije 8 sati)

prima schnee@schnee-hr.net, ja
Hello,

According to the General Data Protection Regulation (GDPR) of the European Union, I want to ask you to remove all my data from your website, which is my legal right by European Law.

I want, and ask all of my data be removed from your website http://www.schnee-hr.com, all blogs, Social Media and other channels where my name, contact, images and any other mention of me can be published.

Please remove all of my data during the next 24-48 hours because of publishing data without the consent of the person you write about is against the General Data Protection Regulation (GDPR) and the law of the European Union.

I hope all my data and everything linked or related to me, including names, pictures and other (including pictures of my underaged children) will be removed from your website during this period of time and I would not need to complain to EU regulatory commission asking for my legal rights.

Best Regards,
Ixxxx Sxxxxxxx

Best Regards,
Ixxxx Sxxxxxxx
+351 966 xxx xxx

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon lip 25, 2007 12:24 
Moderator

istarska ekipa je uz vas..................... :fg1

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon lip 25, 2007 12:47 
DoAdmin

pa dobro..vidim da su svi za samo treba netko povest..naravno pošto sam duhovni vođa istre i kvarnera (nas troje)..mislim da imam predispozicije da povedem idejom ljude..heheh..šalu na stranu..

imam ja jednu idejicu..samo nisam potpuno informiran..ubiti o koliko je djece riiječ ?? mislim da umjesto da djecu vodimo na neku utku di bi bila u drugom planu jer tamo uvijek neka zbrka vlada..ajmo organizirat jedno druženje samo za dječicu..druženje di bi dječica bila u prvom planu..da ih s terencima uz pratnju ljudi iz udruge leptir odvedemo na neko ljepo mjesto u prirodu i organiziramo im piknik ..znači vožnja druženje igra s djecom..ustvari odvojimo jedan dan samo za tu dječicu..mislim da djeca to zaslužuju..trebalo bi pitat i ekipu s croline foruma (budem ja u toku dana) da nam se pridruže s ATV vozilima.. pa da stvarno upotpunimo dan toj dječici..e pa sad pošto znam da naša šefica snješka ima prebukiran raspored uzeo bih..ako se ona slaže dio organizacije na sebe..može mi se voditelj udruge javit na mob 0915686340..pa da mi okvirno objasni kakav tretman djeca trebaju i na koje detalje da pazim..

ekipa offroadera nek se očituje o mom prijedlogu..a pogotovo schnee..

..p.s..
kako vidim da je crobuggy isto za pomoć posebni program bi mogao bit kupanje s crobuggy-jem..djeca bi to obožavala ..heheheheh..(sory leptir interna fora)

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon lip 25, 2007 13:08 
DoAdmin

btw..moglo bi se to druženje stavit u kalendar druženja..da se privuče više ljudi..npr..naziv "off-roaderi za dječiji osmijeh"

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon lip 25, 2007 17:28 
Moderator

dobra ideja, nema sta, vidi malo kako bi se dalo organizirat pa cemo se prikljucit

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon lip 25, 2007 19:29 
Site Admin

ma najbolji ste! a1

ja sam se danas malo iznenadila pozivom iz udruge jer kako sam "tek" stavila ovu temu ovdje, nisam ni znala da se to tako brzo moze "izgoogleati"…
mislila sam da, ako (kad) nesto poduzmemo, kontaktirati cemo leptirceke sa gotovom stvari, a kad ono….

u svakom slucaju, sta god da pokusamo i napravimo, bolje je nego – nista ne poduzimati…

trebalo bi prvo usporediti plan udruge i off road kalendar da se ne bi nesto preklapalo.
dalje, biti cu zahvalna ako cemo svi sudjelovati u akciji jer (kako svi vec znate), meni je malo teze potpuno se posvetiti samo tome.
izlet sa svim popratim stvarima je ok i cini mi se da bi bilo puno jednostavnije da platimo trosak autobusa koji bi djecu prevezao na odredjenu lokaciju zbivanja, nego da se vozilima dolazi u sisak po njih (znate da vecina nije registrirana, mislim na natjecateljska vozila jer bi bilo dobro da se i takva vozila ukljuce).
mozda bi mogli dogovoriti da se onim reganim vozilima djeca pokupe u sisku i da se na taj nacin dovezu na odrediste…
pitanje kako bi djeca podnijela taj put… po autobusu ipak mogu prosetati…

treba vidjeti sa g. "sxxxxxxxem" kako ste vec predlozili (pso).
i ja bih radje da je cijeli dan posvecen samo i iskljucivo djeci, ali ako nece ici drugacije, onda bar na natjecanju da im posvetimo paznju.
bolje ikako nego nikako….

usput, vidim da je udruga vec stavila nas logo na stranicu i zahvaljujem…
sad se osjecam duznikom, hehehe i nema natrag… :)

jos nesto… mislim da djece nema puno (mozda 10-ak), ali to isto treba provjeriti u udruzi.
mozemo jos organizirati ili npr. neku tombolu pa prihod dati udruzi, a mozemo i samo skupiti priloge… mozda da se prije prikupe novci pa da se kupe pokloni….

ma ljudi, ideja ne manjka, samo se treba toga primiti.
pojedincu je tesko, ali ako smo svi "tu", onda me nije strah da od toga nece biti nista.

sada je malo zatisje u off roadu (7. i 8. mjesec) pa mozemo iskoristiti taj period ako udruzi pase….

obzirom da sam rijetko tu (truditi cu se da bar ovo pratim uredno), ako bude nesto vazno (a od mene nema glasa), molila bih da mi netko samo telefonom javi…

sto se upisa u kalendar tice, nije nikakav problem, a naravno da cu o tome pisati i obavijestiti ostale off roadere samo mi trebaju konkretni podaci sto i kako dalje, treba odrediti lokaciju…
vjerujem da ce se svi klubovi ukljuciti na ovaj ili onaj nacin, a naravno da bi bilo pozeljno da svatko povede i svoju djecu da i djeca "sklapaju" poznanstva…
nase generacije su se nekada dopisivale sa vrsnjacima, zasto to ne bi i sada bilo moguce?...

treba vidjeti i za "usvojenje" udruge - da li smo u stanju prihvatiti tako nesto…
tu treba pristupiti malo ozbiljnije i voditi brigu o tome, a ako g. "sxxxxxxx" procita ovo, molila bih da me ponovno kontaktira jer kraj hrpe danasnjih poziva vise nisam sigurna koji je broj ispravan, cak se ne mogu sjetiti na koji od 3 telefona me je zvao….(nisam zapisala odmah i ….), sorry…

u svakom slucaju, dajte prijedloge i ajmo podijeliti poslove vezane na temu…
mozemo mi to za cas posla!

p.s.
sto se kupanja sa cro-om tice, ja ne bih strasila djecu, hehehe

if off road is a sin I'll go straight to hell! :mig :suzuki:

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: