HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: uto sij 26, 2021 14:26.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: PRAVILA VEZANA UZ OBJAVE DOGAĐANJA NA FORUMU
PostPostano: pon vel 14, 2011 00:22 
Moderator

Kratko i jasno: Zakomplicirali ste si život s takvim načinom vođenja foruma. Forum će se svesti na "trla baba lan ....." Takvog vođenja foruma nema nigdje. Shvaćam potrebu održavanja foruma i zakupa prostora na serverima ali ovakav način nije u redu. Znam da su teška vremena ali .... Do sada nisam ali sada se priklanjam razmišljanju Cobalta, Alijena, i drugih koji su predlagali drukčije financiranje foruma i portala. Pogledajte malo na druge portale i forume pa sami izvucite zaključke. Tko voli i želi ovaj forum, uvjeren sam, rado će platiti neku simboličnu sumu, kupiti naljepnicu, majicu, kapu, itd, itd. Ovakvim pravilima kakva namećete onemogućuje razmjenu informacija. Što će se dogoditi: aktivno članstvo će se drastično smanjiti, a novog neće biti. Ako je to bio cilj onda samo naprijed.
A sada lupajte po jeep-u koliko hoćete ali bar za sada moje mišljenje nećete promijeniti.

Vrh

PostPostano: pon vel 14, 2011 00:25 
Moderator

Samo bi još dodao: za takvu razmjenu podataka kavu predlažete (PM) forum nam ni ne treba. Više manje svi imamo e-mail.

Vrh

PostPostano: pon vel 14, 2011 01:54 

Ja još nisam promjenio mišljenje ali sam se pomirio sa ovim. Nadajmo se najboljem....mada sam jako pesimističan.
Pravila sam konačno koliko toliko absorbirao i skužio. Bar se nadam.
Hvala za strpljenje i tumačenje. Nije lako ovo sve razjasnit i uvjek če biti različitih intrepretacija i gledišta.

Lp

Vrh

PostPostano: pon vel 14, 2011 10:49 
Off roader

Jeep je napisao/la:
Kratko i jasno: Zakomplicirali ste si život s takvim načinom vođenja foruma. Forum će se svesti na "trla baba lan ....." Takvog vođenja foruma nema nigdje. Shvaćam potrebu održavanja foruma i zakupa prostora na serverima ali ovakav način nije u redu. Znam da su teška vremena ali .... Do sada nisam ali sada se priklanjam razmišljanju Cobalta, Alijena, i drugih koji su predlagali drukčije financiranje foruma i portala. Pogledajte malo na druge portale i forume pa sami izvucite zaključke. Tko voli i želi ovaj forum, uvjeren sam, rado će platiti neku simboličnu sumu, kupiti naljepnicu, majicu, kapu, itd, itd. Ovakvim pravilima kakva namećete onemogućuje razmjenu informacija. Što će se dogoditi: aktivno članstvo će se drastično smanjiti, a novog neće biti. Ako je to bio cilj onda samo naprijed.
A sada lupajte po jeep-u koliko hoćete ali bar za sada moje mišljenje nećete promijeniti.

obratite pozornost na crveno... s ovim se u potpunosti slažem i žalosno je da će se pravila primjenjivati na taj način... neće moći funkcionirati... nažalost... :nez :cry:

Vrh

PostPostano: pon vel 14, 2011 14:12 
Site Admin

@jeep

jesi li ti spreman sponzorirati majice, kape, naljepnice itd. pa da se to prodaje?

ako jesi, super - samo nemoj dugo cekati da se to sve realizira jer bi se moglo desiti da u medjuvremenu nema vise ni foruma, ni portala na kojem bi se moglo to staviti "u prodaju"…

nije problem staviti ih "u prodaju" ako ce netko od vas naruciti i platiti te majice, kape sto vec… ali cak i da se to "odradi" recimo s tvoje strane, pitanje je da li bi to mogli ponuditi na ovom forumu ili portalu… (ulaganje u takve stvari u vrijeme kad se radi o tome da se namaknu novci za pokrice osnovnih troskova opstanka)

uzmi anketu koju je stavio cobalt… 50kn… 28 ih je "spremno" platiti… 1400 kn…
caki da svih 28 plati tih 50kn (u sto cisto sumnjam), za te novce ne mozes dobiti ni 20-30-ak majica… da se i prodaju za 100 kn i da se sve ODMAH prodaju, to ti je "prikupljenih" 2000kn - i da od toga zelis platiti troskove (zbog kojih se ovo i radi) i jos naruciti novih 20-ak majica, reci kako bi ti to uspio (obzirom da si vec "potrosio" ovih 28 ljudi koji su kliknuli da bi platili 50kn)?

svi bi se trebali "odreci" necega, ali je forumasima "tesko" odreci se stavljanja raznih linkova, tj. pomoci tako da se sve upute prvo upucuju na one koji su platili reklamu za npr. off road opremu/vozia/dijelove itd. i time ipak osigurali bar jedan dio pokrica troskova…

koliko sam shvatila - nikome nije zabranjeno da stavlja i ostale linkove (na druge proizvodjace itd.), ali to NECE NAPRAVITI JAVNO, nego ce takav link poslati na privatnu poruku onome kome je i namijenjeno… pa ce taj link ipak zavrsiti kod onog kome je i namijenjen, a time ces ti ili netko drugi - IPAK POMOCI oko "razmjene informacija".

najjednostavnije - bunite se protiv toga da se oni koji su platili reklamu, ne mogu reklamirati, a reklamirali bi one koji to nisu napravili, s time da ne zelite sami platiti reklamu za recimo nekog "ponudjaca" pa imate slobodne ruke da takvog reklamirate javno po forumu…

dakle, ako platis 50 eur/god. za banner s lijeve strane za neku firmu/web…:

a) pomogao si uplatom u odrzavanju foruma/portala

b) mozes stavljati linkove tog oglasivaca javno

c) svi ostali forumasi su duzni javno upucivati na linkove tih ponudjaca (medju kojima je i tvoj banner), a ako tamo nema "odgovora", a oni znaju gdje ima - takav link ce lijepo poslati na privatnu poruku osobi kojoj zele proslijediti neki drugi link…

gdje je tvoj problem? u placanju 50 eur… jel tako?

evo primjer…
- ti zelis odgovarati na pitanja o jeep-ovima…
- nadji neku firmu/web sto vec smatras da obuhvaca sve sto bi ti moglo trebati u odgovorima vezanim uz jeep…
- plati 50 eura za godinu dana postavljanja bannera te firme/weba….
- kod postanja mozes godinu dana linkati sto god zelis sa tog ponudjaca, a ako taj nema u ponudi to sto ti treba, ali ima neki drugi oglasivac s foruma, onda ces lijepo staviti link na npr." zenteren", "auto-prijatelj" ili ko je vec naveden medju bannerima….
- ako NITI JEDAN nema to sto ti treba za pojasnjenje/uputu, tada ces naci link ako bas zelis, i poslati ces ga na privatnu poruku osobi kojoj zelis prenijeti informaciju…

jer - ruku na srce, svaki forumas moze otici na google i utipkati to sto i ti, pa pregledati linkove koji su mu izbaceni…

nigdje ne pise da ti u postu (javno !!!) ne smijes napisati npr. "ukucaj u google 'tires for sand' za ATV ili za 'nekaj drugo' ", pa nek si traze odgovor kao sto bi ga i ti trazio…

za to vrijeme se npr. ti mozes "posvetiti" pisanju manuala za recimo marku jeep :nev

i da… na drugim forumima "toga nema" jer su vjerojatno davnih dana napravili shemu "kako pokriti osnovne troskove"… vama je bilo omoguceno cca 8 godina tipkanja, ne razmisljajuci da to sve netko treba platiti…

kad skoci cijena goriva po litri, svi se bune, opci nered je od "prosvjeda na povecanje cijene", ali ipak sutra isti ti odu na benzinsku i plate litru goriva po takvoj i takvoj cijeni…
s vremenom se i naviknu da se to tako i da je na njima - hoce li se voziti, ili ce ici gradskim prijevozom…

tako je i ovdje… (nemoj misliti da je meni "lako" prihvatiti sve ovo vezano uz portal i forum, ali ako zelim da se to nekako odrzi na zivotu, morala sam prijeci preko nekih mojih stajalista)…

if off road is a sin I'll go straight to hell! :mig :suzuki:

Vrh

PostPostano: uto vel 15, 2011 12:47 
DoAdmin

Meni se čini da je tu matematika jasna... Godišnji najam prostora + naziv domene + vrijeme nekoga tko je odgovoran (a to nisam ja jer eto ova 3 dana što sam bolestan nisam išao na forum, no onaj tko je odgovoran ne može si dopustiti luksuz bolesti) + pretplata na ADSL za tog nekog odgovornog = xxxx kuna. Mislim da je to stvarno NAJ-NAJ-manji dio troškova i da sam tu i zaboravio još barem isto toliko. Tako se obično računa, još toliko za stvari koje su realne ali ih se u trenutku računanja (ergo sad) čovjek ne sjeti.
Po meni i nekim iskustvima sa puno manjim projektom koji sam osobno imao, cijena ovog foruma sa gorenavedenim troškovima (ne računam, dakle, licencu samog PhPBB softvera, cijenu ljudi koji su napravili upgrade, itd) je godišnje barem 500€. Ali to je stvarno onaj najminimalniji dio minimuma, dakle prostor, ime i jedna osoba koja se besplatno bavi održavanjem. Znači, ako ćemo realni biti, ta cijena je puno bliže 1000€ nego 500€.
Ovih 28 koji smo rekli "da" za platiti, to bi bilo (računajući sa 1000€) oko 35€ po glavi. Odnsno recimo 250-300 kuna. Nije velika cifra, naravno. A to je tek minimum.

Reklamu treba platiti, jer se reklamom financira ostatak foruma, te on tako ne traži po 250-300 kuna (minimalno) od članova godišnje. A pošto i druženja nose zaradu - jer ne sjećam se baš da se netko dao u organiziranje druženja po principu "ja ću sve, vi samo platite meso, kruh i gemište koje potrošite" (kao u Konzumu). Ipak organizator zaradi - a zašto i ne, pa neće se mučit i brinut badava, nije lud. Nije to "ajmo u birtiju na kavu"-druženje, ipak je tu i trasiranje i vožnja i spavanje, dozvole, ovo, ono... Zaradi čovjek, naravno - pa red je i da plati nešto za reklamu. Da ga *ebeš, u redu je.
A fora da čovjek ne stavi reklamu tu nego negdje drugo, pa onda zamoli svojih 5 frendova tu na forumu da stave linkove samo,
to je isti vrag, zar ne? Besplatna reklama.

Nema besplatno nigdje, ne postoji. I Plavi Oglasnik nije besplatan - košta 12 kn (ili koliko već). Besplatan za oglašivača, ali kupas plaća. Ili pak kupcu besplatno, ali oglašivač plaća. Jer nitko to ne radi iz ćefa, nego mora barem troškove pokrit, a ti uključuju i vrijeme koje čovjek potroši "on line" na ovom forumu.
Ja osobno nikad ne bih niti kune primio za svoje vrijeme na forumu - ali to je zato jer nisam vlasnik i nemam troškove direktno: trošim samo vrijeme, a to rado doniram, ako i svi ovdje pretpostavljam. Ali kad dođe račun za hosting, za domenu, za ADSL... onda me nitko ne traži ni lipe. Ali netko tu lipu ipak mora dati.

Vrh

PostPostano: uto vel 15, 2011 15:41 
Moderator

Sve to stoji sto si napisao BD. Apsolutno. Ono sto se mora platiti se mora platiti, tu nema dileme. Elem: Banerri, reklame poduzeca u HR pa i vani ako ih se uspije dobiti, poziv na druzenja-javna onako kako je napisano(kotizacija). Taj je dio u redu i tu nema pitanja i nejasnoca. Ali, Vjerojatno si procitao ono gore. Zasto placati nesto sto se nigdje drugdje ne naplacuje, ta se stranica ne reklamira (makar bi se to tako htjelo prikazati) nego se samo hoce pomoci clanovima naci ono sto im treba. Ako postoji domaci dobavljac djelova koji je platio reklamu (banerom) onda link na njega(prvenstvo) i to je OK. Znaci ako nema bannera onda nema ni linka (bar ne javno?????) - zasto???? Zar je takav grijeh objaviti link/linkove radi pomoci ljudima. Niti smo mi sve te linkove trazili po netu samostalno nego po raznim forumima a sve besplatno. Zato sam i predlozio u jednom od postova kategorizaciju clanstva: besplatni, podupiruci, dozivotni,... Zajedno sa cijenama i mogucnostima za svaku od grupa. Pa zasto ne predloziti nesto takvo clanovima foruma i vidjeti njihovu reakciju. Je, na Cobaltovu anketu se je javilo svega 30 anketara. Pitanje je zasto. Zasto ne i Vendor(dobavljac) dio foruma. Na njemu mogu samo placeni Vendori reklamirati svoj asortiman. Ostatak moze samo citati.

Vrh

PostPostano: uto vel 15, 2011 17:52 
Site Admin

:) :pc

smijesno… ne znam sto drugo da kazem, jeep…

kakva korist od tvoje ankete (sa vecim iznosima), kad cobalt nije mogao naci vise ljudi koji bi platili samo 50kn ?

druga stvar je ta sto kazes "zasto placati nesto sto se nigdje drugdje ne naplacuje", pa me zanima zasto mislis da naplata iz tvoje ankete nikad nije bila "prvi put" izbacena (tj. u cemu je razlika izmedju "prvi put" takvog naplacivanja forumasima - od "prvi put - nigdje drugdje se ne naplacuje" (kako kazes) ove opcije vezane uz linkove?

u postu gore si rekao "na drugim forumima toga nema" - mozda i nema, ali zato NAPLACUJU na ovaj nacin, i vjerojatno na taj nacin POKRIVAJU TROSKOVE odrzavanja.

imas ljudi koji dodju jednom-dvaput godisnje, ja prva za to ne bih platila 100kn (niti 20kn)…
nije ti puno dati 250kn (ili 500kn), ali ti je puno dati cca 100kn vise na taj iznos (50 eur)?

ili, ako hoces drugacije formulirano: platio bi 250/500kn godisnje, ali se opires placanju ovih 370kn (50 eur)?

bunite se protiv zakljucavanja foruma za goste, a s druge strane TO ISTO predlazete kroz npr. tvoju anketu… :)

s druge strane, vidim da nemas sta dodati na moj post gore, pa pretpostavljam da se presutno slazes sa svim navedenim stavkama… :D

a ako je tako, cemu onda rasprava - ja bih na tvom mjestu uplatila 50 eura (jer ako imas za 250-500 kn iz tvoje ankete, onda imas i tih 370kn)…
ako ti je toliko stalo da googlas okolo to sto je SVIMA dostupno besplatno, i da time izbjegavas davati linkove firmi koje su platile reklamu ovdje i time pomogli u opstanku foruma, nadji neku firmu i omoguci stavljanje njihovog bannera ovdje…

ako ne zelis - onda ti ne bi trebalo biti tesko poslati taj neki drugi link na privatnu poruku… :wink:
jednostavnije ti je googlati u potrazi za jednim linkom, nego napisati umjesto linka "upisi to i to u google" ili npr. kliknuti na "PP" i poslati ga privat… ?

ako zelis pomoci u opstanku - mislim da su uvjeti jasni (a iako nigdje ne pise, vjerujem da su i "donacije" uvijek dobrodosle :wink: ), ako ne - pusti (kao sto sam ja pustila) marketingu da rade kako misle da je najbolje… ako i nevalja nesto, decki ce to danas-sutra "popraviti"…
oni nisu cekali da sve propadne gubeci vrijeme na raspravu… dali su vec vlastiti novac (iz svog dzepa !) za neke stvari i vec zbog toga imaju neko pravo u donosenju odluka…

isto tako su svoj novac dali i zenteren, i auto prijatelj (za sad), i za to bi TI PRVI kao stalni korisnik foruma trebao biti zahvalan na nacin da prvo dijelis NJIHOVE LINKOVE (jer su tebi prisparali, a i svima ostalima) tih 50/100/250/500 kuna…

da ljudi zele pomoci, kao sto je to napravio alien, neba, afe, BD, odpadnik i jos neki s ovog foruma (bez uvrede svima koje nisam ovdje sad navela), ne bi se tu raspravljali nego bi i uplatili…

pitanje je samo da li ti to zelis ili ne zelis…
tj., ono sto je cobalt (mislim) napisao negdje da su svi drugi krivi ak rezultat nije "povoljan" za tebe, ali ne i ti sam… trošenje vremena… zelis li povecati mogucnost linkanja, onda napravi sto i alien - kontaktiraj firme/web stranice i sl. i na taj nacin pomozi u opstanku (tebi nece iz dzepa, a moci ces reci da si se zalozio, i na koncu, na taj nacin pomogao)

p.s.
uz to sve, kazete da organizatori nece placati npr. 100kn za objavu najave nekog jednogodisnjeg dogadjanja, pa si "skocite u usta" ovakvim prijedlozima… (bez uvrede, samo budi fer i priznaj da si govorio da nitko to nece platiti i da ce se smanjiti posjecenost - a kao po tebi bi platio npr. 250 kn i sve bi "bujalo"?)…

opet - bez uvrede, smatram ovo samo "zdravom" raspravom... nevezano za to tko je ili nije u pravu, i ciji su stavovi "ispravniji"... :mahanje

Vrh

PostPostano: uto vel 15, 2011 17:53 
Site Admin

ej BD !!!

ocito jedino ti shvacas bit svega :)

----
nadam se da si bolje i da nije bilo nista strasno, da je to draga izlijecila s malo mazenja, hehehe :fu

Vrh

PostPostano: uto vel 15, 2011 18:19 
Moderator

Opet citas povrsno pa i anketu. ono tamo je tako i napisano. Samo radi prezentacije, a ne kao prijedlog cijena. Pa zar ti moram crtatai.
Kada zenteren bude imao dijelove za popravak onda ce biti i link. Za opremu sam uvijek davao link na ZT. O ostalom kada dodjem kuci.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: