HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: sri stu 13, 2019 01:02.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Sto mislite o ovom Uaz-u
PostPostano: ned ruj 08, 2013 10:52 
Off roader

Evo konkretno me zainteresirao ovaj Uaz sto od njega da ocekujem mislim iskusva o potrosnji i mozda nekoj putnoj brzini
jer bi mi to bio jedini auto iako se ja malo vozim do max 1000 km mjesecno a ua duze relacije imamo bi od oca auto normalni.
http://www.njuskalo.hr/auti/uaz-469-31512-300d-oglas-9011524

Vrh

Naslov: Re: Sto mislite o ovom Uaz-u
PostPostano: pon ruj 09, 2013 13:33 

Uaz kao i sva vojna vozila neudoban tvrd nema klimu zaboravi sav komfor....dobar da se trudna žena lakše porodi glede udaraca i vibracija. Dakle čistokrvno vojno vozilo samo za teren i apsolutno niš drugo od njega ne očekuj jer ćeš se duboko razočarat. Ali na terenu je doma jer je za to i napravljen, dakle ako je to ono sto želis vozilo za 90 % teren a onaj manjak asfalta do se dočepaš makadama tada nećeš požalit a ako misliš se vozit sa njime po asfaltu - zaboravi. Glede potrošnje dobro je što je merc 300D ali je i on malo preslab (90 km max speed) morat ćeš stavit 300D ali turbaka da dobiješ još snage...potrošak milsim oko 10-ak--Pazi dobro da ima atest i knjižicu gdje piše da je dizel unutra....uzmi lika plati mu tehnički i regu ali ga neka on rega na sebe pa onda kupoprodajnim prepiši na sebe da izbjegneš iznenandjenja na tehničkom....Neke ce ti detalje dati UAZ ali to bi bilo to....kakva je preinaka glede motora i mjenjača samo nebo zna jer ja sada upravo od tokara gdje muku mučim sa tim preradama i svim mogućim glupostima koja nailazim....ali kod uaza se ova 300d preinaka isplati....

Vrh

PostPostano: pon ruj 09, 2013 17:43 
Off roader

300 td bi bio idealan unutra, ali ja osobno nisam nigdje vidio takvu preradu...

turbakov moment neće izdržati originalna getriba...

Uglavnom, probaj kako vozi, pogotovo na uzbrdici prije kupnje.

Za 2 k eura teško češ naći bolji terenac, pogotovo dizelaš.

Da je raketa-nije.

Ali je za klasu bolji od UAZa sa 240d, a takvih je prerada 90%.

Ja bih kupio.

A taj motor trpi i razna "alternativna" goriva - stari predkomoraš kao stvoren za ulje od prženja.

Vrh

PostPostano: sri ruj 11, 2013 21:23 

300 d ima čovijek iz Viškova i sada misli postaviti 300td unutra a baznu preradu je izvršio čovijek iz zgb koji je vlasnik willysa sa capstain winch a prerada UAZA košta oko 400E sa time da je kuplung i spojnička od merca
Mercedesovi motori iz tog doba su proslavili mercedes a sto je najgore sve pase sa jednog na drugi....200d 220d 240 d ....anlaser pumpa vode itd...a ima ih puna kapa po otpadima....samo ponavljam UAZ nije auto za svaki dan dodje kao neki kućni ljubimac kao drugi auto....ukoliko si u braku ako nisi onda slušaj Srećka jer je u pravu.....ja sam skoro kupio jednoga za 1000 eura ....ali sto je previse je previse...kolega iz Senja ima 7 willysa,,,,

Vrh

PostPostano: čet ruj 12, 2013 20:50 
Off roader

Iskreno ovo mi je jos van dohvata sto se financija tice ali ako znas za nekoga u okolici Rijeke da je jeftin uaz a i nemora biti diesel javljaj :)

Vrh

PostPostano: sub ruj 14, 2013 02:36 
Off roader

Nećeš nać jeftinije od 1000 EUR, a stanje takvog ce bit katastrofa, a benzinac razliku popije u 10 000km, ako ne i manje.

A preradjivat sam nije isplativo. Pitaj tu po forumu, pogledaj malo ovo

http://www.schnee-hr.com/forum/viewtopi ... =43&t=1926
Ovo od kolege Uzasnog sam stavio da vidis koliko DOBRA prerada kosta, love i vremena.

Imas i kolegu UAZa sa svojom preradom...nadam se iskreno da ce je i dovrsiti...u dogledno vrijeme.

Ako nemas 2 k eura, radje gledaj neku ladu...mozda ima manje od toga a da ima plin, a i dalje je jeftinija od UAZa sve skupa.

Samo da se ne upustis u nesto sto neces zavrsit...

Radje kupi nesto sto vec vozi i teraj u sumu. Pogotovo ako su financije neiyvjesne, poluzavrsen projekt ako prodas ya 500 EUR mozes bit sretan, ako kupis terenac za 2000 EUR mozes iygubit parsto eura u godinu/dvije...

http://www.njuskalo.hr/auti/lada-niva-1 ... as-9047459

I jedna reno 4 ya po cesti su bolja komb, taman od pozlacenog uaza...

Vrh

PostPostano: pon ruj 16, 2013 20:16 
Off roader

Sve gore piše :lol: osim što se ne slažem s time da njegova getriba ne drži njutne od 300td,drži ona i od iveca turbo daily 130ks.ja učim o uazu več 8 godina i još neznam sve :|
1000km mjesečno u uazu?samo ako ga jako voliš :lol: 100kmh u njemu je magična brzina,udobnost je nezavidna+mercedesov dizelaš vrišti naprijed kao da sjediš na njemu,na terenu je car,sve na njemu se može podmazati,treba vidjeti kako je napravljena prerada,stanje u prometnoj itd..

Vrh

PostPostano: čet stu 14, 2013 21:50 

Na kraju što je s spomenutim uazom, nakon nekog vremena opet je u oglasniku,
ima li neke skrivene mane?

Vrh

PostPostano: pon stu 25, 2013 15:49 

Mislim da su mane to što je hardcore terenac, pa je i prodaja hardcore :mrgreen:

Kada bih radio kolekciju terenaca ovaj bi definitivno bio dio te kolekcije http://www.njuskalo.hr/auti/mercedes-12 ... las-723537

Vrh

PostPostano: uto stu 26, 2013 21:39 
Off roader

ovaj je ok ali je i cijena paprena

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.