HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pet svi 29, 2020 06:50.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri srp 04, 2007 13:13 
Off roader

Dado je napisao/la:
Evo pratim malo ovu temu.
Ono što se tiće raznoraznih prepreka, a navedeno je od strane Cic-a i PSO-a, a mislim da se i Jeep slaže betonske prepreke u napuštenim sladištima stepenice negdje gdje nema nikog... to je vrlo interesantno i sroz riskantno za svaki postroj i pogone bilo kojeg terenca. S ovim se slažem iskustvo je ovdje neupitno. I podržavam i ovu vrstu aktivnosti iako ema puno veze sa off roadom ali je sigurno zanimljivo i to probati.

Ali grad, ljudi, djeca, tramvajske pruge i žute linije. Pa čovječe tu nema posebnog zakona vozačka i doviđenja. Skoro svaki dan imam priliku u Gorici vidjeti kretene koji zaobilaze kolonu po žutoj liniji, a kaj smo mi mulci drugi koji se gegamo od semafora do semafora? :?

:fg1

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri srp 04, 2007 13:33 

Nažalost neki ovdje vade iz konteksta rečenice pa se dobiva drugačiji smisao onoga što sam htio reći. Stoga, apsolutno sam protiv bilo kakavog kršenja propisa. Što se tiće prelaska Samyem preko pruge to sam napravio kad je došlo do zastoja zbog kvara tramvaja kad me nisu pustili u krajnju desnu traku da izađem iz kolone. Obzirom na vozačku kulturu i solidarnost koja vlada u Hrvatskoj odlučio sam umjesto da čekam one koji su trebali doći i omogućiti kako takav promet iskoristiti to što sam vozio Sammy-a. To sam napravio u izvanrednoj situaciji ne ugrozivši pritom ama baš nikoga :!:
Citat:
Ako ja u gužvi (zastoju) pređem preko tramvajske pruge ne smatram ni to nekim većim prekršajem od polukružnog okretanja ili vožnjom po žutoj traci.
drugo, VELIKIM SLOVIMA ,ZADNJA SAM OSOBA KOJA bi ludirala po gradu ali za na TOČNO ODREĐENIM MJESTIMA (U gradu, selu i općenito tamo gdje se ni na koji način NE UGROŽAVA ničiji život, sigurnost, kvaliteta života, bilo bukom bilo ispušnim plinovima)smatram da je OK voziti terencem po takvim umjetnim preprekama
Ali grad, ljudi, djeca, tramvajske pruge i žute linije. Pa čovječe tu nema posebnog zakona vozačka i doviđenja. Skoro svaki dan imam priliku u Gorici vidjeti kretene koji zaobilaze kolonu po žutoj liniji, a kaj smo mi mulci drugi koji se gegamo od semafora do semafora? , Dado, gdje si molim u mom tekstu našao da smatram da smo MI koji čekamo u koloni budale.
Daleko boljim smatram dakle voziti se po stepenicama, betonskim i drugim umjetnim preprekama nego uznemiravati životinje, uništavati travu, močvarne eko sisteme offroadom kroz prirodu.
A kaj smo mi mulci koji ne prolazimo autima uznemiravajući životinje bukom, perući getribe u vodi koju životinje piju, gazeći travu, uništavajući drveće autima koji dobrim dijelom nebi smijeli voziti po gradu jer su opasnost i za sebe i za druge.Naime, svaki terenac koji ima sumnjiv atest i regu a vozi se lijepo po gradu(samo mi nemojte reći da toga nema) podignut puno previše za uvjete vožnje pri brzini većoj od 50 km/h opasnost je na cesti. čak i obični Samurai sa svojih 23 cm iznad poda bi trebalo zabraniti da vozi po cesti brže od 80 km/h A TO ZNAMO SVI koji smo ga vozili ili ga vozimo. Ja sam do sada vidio mnogo podignutih wranglera, i sl.

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri srp 04, 2007 13:44 
Moderator

Ajde malo smirimo temu. Ako ovo što si naveo misliš kao poligonsku vožnju odnosno takove umjetne prepreke na nekakvom poligonu, onda da. Ali u smislu kako si napisao prvi post apsolutno NE.
Neću rasčlanjivati tvoj tekst ali onako kako je napisan mogao se je shvatiti samo na jedan način: Ja se vozim kuda i kako ja hoću i što me briga za druge. A što se tiće drugog dijela onda o pravom offroaderima nemaš pojma. Potraži malo po internetu pa će ti to možda postati jasnije. Naime iza "pravih ..." nema ni smeća i sigurno ne natjeravaju životinje svojim autima za razliku od turista koji ostavljaju hrpe smeća iza sebe nakon izleta u prirodu. Da o polomljenom žbunju i drveču ili ugaženoj travi ne govorim.

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri srp 04, 2007 13:47 
Moderator

Citat:
Dado, gdje si molim u mom tekstu našao da smatram da smo MI koji čekamo u koloni budale.

Ma ne vadim ja tvoj tekst nego sam općenito komentirao ovu temu. Što se tiće savjesnosti prema prirodi.... Davnih dana prije kojih 8-9 godina cića zima kad moj autić još bijaše crveni :lol:. Jedino smo se moj otac i ja otputili sa punom prikolicom kukuruza u najdublje dijelove šume gdje smo redom rasipali hranu za promrzle srne i srndaće i fazane i ostalu faunu. Znači tu se pokazala iskorištenost terenca i prave namjene, a ne nadmoć na cesti uz fićeke i ferarije i ostala osobna vozila sa getribom na podu. mislim da je u par navrata kaj smo pogazili šumske puteve i ionak smrznutu floru napravili više koristi nego štete. Eto terenci su radni auti ne strašila za male aute i bakice na cesti...

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri srp 04, 2007 14:04 

Dado, traktori su radni strojevi, ajde i neki terenci ali kao što napomenuh onda ne voze brže od 80-tak km/h. Lijepo je znati da se neki ljudi brinu za životinje (pogotovo lovci) i da se razumijemo nisam uopće protiv lovstva(iako to osobno nebih volio raditi), štoviše, poznam ljude koji se time bave i jedem meso a volim i divljač :D 8) :wink:
Jeep, slažem se, smirimo temu. Priznajem da se nisam baš najbolje izrazio odmah na početku. Dakle, ja sam za vožnju po poligonima a ako ih nema onda ono što su već neki dečki ovdje napisali. Napuštena mjesta u gradu i okolici, dakle, tamo gdje takva vožnja baš nikome nebi smetala.
Što se tiće pravog offroada, sve što ide u prirodu bez potrebe raditi buku, uništavati prirodni okoliš, kroz tekuće vode ili močvare :x :roll: , radije bih da se okušaju na poligonima jer u prirodu treba ići biciklom, na magarcu, konju ili pješke a ako se radi onda traktorom, Unimogom, UAZ-om . Auto-kross je nešto sasvim drugo :!: 8)

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri srp 04, 2007 22:36 
Moderator

samo cu vam rec jednu stvar, u kraju di ja zivim, da ne prodjem po sumi sa jeepom svako toliko svi sumski putevi bi zarasli u zbunje i ne bi bili prohodni.....dakle ako dodje do sumskog pozara lokalna dobrovoljna vatrogasna drustva koja posjeduju stare tamice i dajceve ne bi bas bila od koristi......dakle nije lose ici u prirodu sa terencom, dokle god se prema prirodi odnosi sa duznim postovanje.....sta se tice betosnkih prepreka, mogu vam reci da sam se ja popeo sa uazom na cca 60-tak cem visok zid bez vecih problema.....dokle god je tvrda podloga pod kotacima......u glavnom preprake je prepreka pa bila ona balvan ili betonski zid......

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: