HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: čet ruj 19, 2019 12:29.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Problem sa svjetlima
PostPostano: sub sij 14, 2012 17:35 

Bok svima,
Nivi je cca mjesec dana prije nego sam je kupio mijenjan pomoćni volan - nisam siguran da li je stvarno trebalo, ali firma koja ima tehničku stanicu, također ima i servis (Brioni Pula), pa lako moguće da sami sebi stvaraju posla, istu stvar nam rade sa Kiom Pride, al to je druga priča.

Anyway, 20 dana nakon što sam je kupio počela su se svjetla gasiti. Odjednom usred vožnje se samo ugase, pa se sama od sebe i upale. Kad su ugašena, nema svjetla ni na instrumentima, ni na konzoli i sva 4 žmigavca ne rade, ali rade "normalni" žmigavci - lijevo, desno. Brisači ponekad rade, ponekad ne, kad kratka svjetla ne rade.

Kad se to desi, ne rade ni duga svjetla u poziciji kratkih, kad povučem prema sebi (blendam), niti ako prebacim u poziciju dugih. Jedino kako mogu upalit svjetla je prebacit u poziciju dugih i onda još povući ručicu prema sebi (kao da blendam). Tad se upale duga svjetla, instrument tabla i konzola dobiju svjetlo, rade žmigavci i sva 4 žmigavca.

Po meni je negdje kontakt loš, najvjerojatnije u "dijelu" iza volana di su sve ručkice, al opet mi je glupo da ako tamo nema kontakta izgubim i kratka svjetla (koja se tamo ne pale) i osvjetljenje na konzoli.

Također, već dugo vremena (godina dana+) ručica od žmigavaca ne radi kako spada - kad se okrene volan, teško je uključiti žmigavce (uopće pomaknuti ručicu).

Jedan majstor u Sv. Nedjelji mi je preko telefona rekao da je najvjerojatnije taj dio, jer da zna izgoriti, ali je napomenuo da je to njegovo nagađanje, pošto nije vidio auto. Kako je Sv. Nedjelja dosta daleko od Zagreba za voziti bez svjetala ili sa dugim svjetlima, Niva za sada pase travu ispred zgrade, dok je ne sredim ili makar privremeno popravim da stigne do pravog majstora.

Ima li itko kakav savjet, ideja ili prijedlog? Ako je jednostavniji kvar, to lako sam zamjenim ako mi netko može reći što i kako, a ako je kompliciraniji, nemam baš alata za to odradit :) (nemam gedora i ključeva iznad 13-14) :tuz

Vrh

Naslov: Re: Problem sa svjetlima
PostPostano: sub sij 14, 2012 19:25 
Off roader

Ja nemam pojma kaj bi to moglo biti,ali ti mogu preporučiti da odeš do najbližeg autoelektričara koji će ti to složiti za pola sata.
Mene ponekad zeza prekidač za paljenje svjetla,ostanu upaljena kad ih zgasim,ili se ne upale kad ih upalim. :lol:
Da ponovim,ako misliš voziti nivu i uživati u svim njenim čarima,moraš nabaviti alata ili naći dobrog i pouzdanog mehaničara/električara koji te neće zahebat.

Vrh

PostPostano: sub sij 14, 2012 21:59 

medo je napisao/la:
Ja nemam pojma kaj bi to moglo biti,ali ti mogu preporučiti da odeš do najbližeg autoelektričara koji će ti to složiti za pola sata.
Mene ponekad zeza prekidač za paljenje svjetla,ostanu upaljena kad ih zgasim,ili se ne upale kad ih upalim. :lol:
Da ponovim,ako misliš voziti nivu i uživati u svim njenim čarima,moraš nabaviti alata ili naći dobrog i pouzdanog mehaničara/električara koji te neće zahebat.

Hvala na odgovoru. Razmišljao sam je voziti autoelektričaru, ali me muči ona dijagnoza automehaničara da je zgorio taj dio, odnosno lako moguće da je oko kontakta oksidirao/otopila se plastika, itd. Nisam skidao taj komad danas, jer sam skužio da treba skinuti i volan, pa nemam pojma na što liči unutra.

Alat je u planu, samo trebam vidit što mi sve treba, a i skupiti novce za tu investiciju. Trenutna investicija je popraviti ovaj problem sa strujom, zamjeniti amortizere i napraviti dobar servis na Nivi (na zadnjem servisu su genijalci izlili mjesec dana star antifriz i ulili čistu destiliranu vodu, pa se bojim što je s ostatkom auta).

Dobio sam preporuku od prijatelja čija cura vozi Nivu za Robija iz Sv. Nedjelje, koji u biti servisira Hyundai, ali radi i Nive.

Imaš li neku preporuku za autoelektričara, a i za automehaničara u Zagrebu ili okolici?

Vrh

PostPostano: sub sij 14, 2012 22:14 
Off roader

Da,treba skinuti volan.
Nisam siguran,al mislim da ti ručice pašu i od stare nive,a i nove nisu preskupe,ak je u njima problem.
Očeš reć da sad imaš čistu destiliranu vodu u sistemu? :shock:
Robija neznam. :nez
Od meh ti mogu preporučiti jedino Lastu,mislim da je tu na forumu,negdje...samo se skriva...malo...

Vrh

PostPostano: sub sij 14, 2012 22:19 
Off roader

vulfi je napisao/la:
medo je napisao/la:

Hvala na odgovoru. Razmišljao sam je voziti autoelektričaru, ali me muči ona dijagnoza automehaničara da je zgorio taj dio, odnosno lako moguće da je oko kontakta oksidirao/otopila se plastika, itd. Nisam skidao taj komad danas, jer sam skužio da treba skinuti i volan, pa nemam pojma na što liči unutra.

Alat je u planu, samo trebam vidit što mi sve treba, a i skupiti novce za tu investiciju. Trenutna investicija je popraviti ovaj problem sa strujom, zamjeniti amortizere i napraviti dobar servis na Nivi (na zadnjem servisu su genijalci izlili mjesec dana star antifriz i ulili čistu destiliranu vodu, pa se bojim što je s ostatkom auta).

Dobio sam preporuku od prijatelja čija cura vozi Nivu za Robija iz Sv. Nedjelje, koji u biti servisira Hyundai, ali radi i Nive.

Imaš li neku preporuku za autoelektričara, a i za automehaničara u Zagrebu ili okolici?

Pozz,
čim prije stavi antifriz u nivu! :aha Dobro da nije tako hladno, jer bi curilo ko stara šprickanta!
Ako trebaš mehaničara znam ti i ja jednog, stalno sa njime šarafim po svome! :mah

Jeep CJ, YJ, Nissan GR, Defender, Isuzu 2,8TD - Križanac

Vrh

PostPostano: sub sij 14, 2012 22:40 

medo je napisao/la:
Da,treba skinuti volan.
Nisam siguran,al mislim da ti ručice pašu i od stare nive,a i nove nisu preskupe,ak je u njima problem.
Od meh ti mogu preporučiti jedino Lastu,mislim da je tu na forumu,negdje...samo se skriva...malo...

Bez brige, otkrio sam da je čista voda, kad sam u početkom 11. mjeseca išao mijenjati antifriz. Tada sam ulio čisti antifriz :D

Gdje kupiti djelove za Nivu? Vidio sam na Vukovarskoj Magdić i naravno Adria Lada. Jel ima još neki dućan?

Tnx za preporuku.

@Digger: možeš li mi dati nekakv kontakt od tvog mehaničara? Pretpostavljam da si zadovoljan s njim, čim si stalno kod njega :D

Vrh

PostPostano: sub sij 14, 2012 23:34 
DoAdmin

a jel me ko zvao :hihi :hihi
ja ti mogu napravit sve osim limarije i elektrike :hihi :hihi

Vrh

PostPostano: ned sij 15, 2012 01:06 
Off roader

vulfi je napisao/la:
medo je napisao/la:
Da,treba skinuti volan.

Bez brige, otkrio sam da je čista voda, kad sam u početkom 11. mjeseca išao mijenjati antifriz. Tada sam ulio čisti antifriz :D

Gdje kupiti djelove za Nivu? Vidio sam na Vukovarskoj Magdić i naravno Adria Lada. Jel ima još neki dućan?

Tnx za preporuku.

@Digger: možeš li mi dati nekakv kontakt od tvog mehaničara? Pretpostavljam da si zadovoljan s njim, čim si stalno kod njega :D

Mogu, nije problem. Ali mislim da ti je najbolje prvo pitati lastu! Ima nivu i iskustva sa njom. A mi ostali ti svi "samo" šerafimo po terencima! :upi :hihi

Jeep CJ, YJ, Nissan GR, Defender, Isuzu 2,8TD - Križanac

Vrh

PostPostano: ned sij 15, 2012 02:57 

lasta je napisao/la:

Hvala na javljanju.
Trebat će mi definitivno jedan detaljni pregled Nive, pa je onda malo, pomalo sređivati kako budu novci dolazili :)

Znam da je ovo sa svjetlima elektrika, ali, jel imate možda ideju što napraviti ili makar kome odvesti auto?
Mislio sam zvati u Magdić da li imati taj dio sa ručicama, ali prije ponedjeljka nema koristi, a možda saznam nešto novo preko vikenda :mrgreen: :fu

Vrh

PostPostano: ned sij 15, 2012 10:29 
DoAdmin

vulfi je napisao/la:
lasta je napisao/la:

Hvala na javljanju.
Trebat će mi definitivno jedan detaljni pregled Nive, pa je onda malo, pomalo sređivati kako budu novci dolazili :)

Znam da je ovo sa svjetlima elektrika, ali, jel imate možda ideju što napraviti ili makar kome odvesti auto?
Mislio sam zvati u Magdić da li imati taj dio sa ručicama, ali prije ponedjeljka nema koristi, a možda saznam nešto novo preko vikenda :mrgreen: :fu

za elektriku
ti jedino mogu preporučit
http://www.autoelektrika-vokic.hr
jer nije problem kupit i zamjenit polugice
a šta ako nije to
odi k električaru i oni otkriju kaj je
i naprave
a za pregled nije problem

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00