HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: čet ruj 19, 2019 12:35.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: lanci za snijeg
PostPostano: uto srp 24, 2012 20:53 

kolega, razumijem ja tebe. Ti kažeš kak je po PS i to stoji. I mene da neko pita kao automehaničara, da li to ide odgovorio bi mu da ne ide i da ni pod razno ne pokušava tako nešto jel če polomit auto.
Dok kao off roder bi rekao, naravno da može samo piči. Ljudi ni ne znaju šta se sve može kad muka natera.
Svako normalan bi rekao da wrangler ne ide sa hi-liftom vezanim na zadnji kotač ne ide, pa ipak sam ga vidjeo da ide..........i to sa polomljenom osovinom.
I naravno, govora je ovdje o malim ili neznatnim razlikama u dimenzijama guma.

Vrh

PostPostano: sri srp 25, 2012 22:51 

LASTA - VOZIO GODINAMA LADU NA ORIGINALNIM NIVA 4X4 ALL TERAIN GUMAMA ZA PRVU UGRADNJU. KADA PADNE SNIJEG U PLANINU SAM KRETAO NAJPRIJE NA ZADNJIM KOTACIMA SA VOLTYRE GUMAMA, A KADA BI POSTALO KRITICNO ODNOSNO DUBLJI SNIJEG TADA BI NABACIO OSTALI SET GUMA I NA PREDNJU VUCU. I TAAAAKO GODINAMA.... TA MI SE KOMBINACIJA POKAZALA IDEALNOM....JASNO OSIM NA LEDU KADA SAM ZAVRSIO ISPOD CESTE KAO I OVAJ COVJEK SA OTOKA!
IDI NA USA STRANICE I PROCITAJ NESTO O #TRUE 4 WHEEL DRIVE# SA CENTRALNIM DIFF TE #PART TIME 4 WHEEL DRIVE# PA CE TI BITI ONDA SVE JASNO. IMAS DOSTI LIJEPO OBJASNJENO I NA AUSTRALIA 4X4 FORUM A NE ZAOSTAJU NI JUZNOAFRIKANCI - TAMO SAM PRONASAO KOMPLETNI #OVERHAUL MANUAL ZA NIVU#
LADA JEDINO LOMI CENTRALNI DIFF KADA LJUDI NE ZNAJU CEMU SLUZE ONE DVIJE RUCICE PA GRESKOM UKLJUCE BLOKADU CENTRALNOG - TADA SE RAZLETI CENTRALNI DIFERNCIJAL ZBOG KAKO KAZU AMERI #BINDING OF SHAFTS# GLEDE TOGA VIDI NA YOU TUBE DIFERENTIAL FILMIC. UGLAVNOM ONI PLJUVAJU PO PART TIME POGONU A MENI JE TO POSTALO JASNO KADA SAM LANI PRESAO SA LADE NA WRANGLERA KOJI JE BAS PART TIME POGON I KOJI MORA IMATI SVE KOTACE JEDNAKE DIMENZIJE DA NE POLOMIM LANAC U SREDISNJEM PRENOSNIKU KADA SAM NA 4X4. MOZES ZAMISLIT DA NI REDUKTOR NE MOGU UKLJUCIVATI PO ASFALTU ....STVARNO MISLIM NABAVITI 90-KU JER ONA UZ LADU JEDINA IMA TU MOGUCNOST, BLAZENA LADA..... LIPO REDUKTOR I U TRECOJ BRZINI SE SPUSTAO SA ALANA NA JABLANAC DO MAGISTRALE BEZ DA PIPNEM KOCNICU....TEK KAD JE PRODAS VIDIS NA KAVOM SI GUBITKU... ODNOSNO STO SU TI PART TIME POGONI. NE ZNAM RAZMISLJAM O CRUSERU-PAJERU SA SUPER SELECT ii POGONOM ILI CHEROKEE SA QUADRA DRIVE POGONOM KOJI IMA GEROTOR PUMPE KOJE NA SVA TRI DIFERENCIJALA VRSE BLOKADU . GLEDAO NA YOU TUBE AMERA KOJI JE POSVETIO FILMIC O TOMENO NI TO BAS NIJE PREVISE IDEALNO ALI IZVLACI GA IZ #TWISTA # JASNO, SA DOSTI PAZNJE KOLIKO KONJA NABACUJES NA POGON.... VJERUJ MI SAMO #TRUE 4X4# DOLAZI NATRAG U MOJU GARAZU.... SADA SU PREGOVORI OKO JEDNOG SERIES II MODELA - TREBASTI CE RESTAURACIJA...
HILLUX JE ISTO PART TIME POGON I AKO JE U PITANJU ZADNJI DIFF KOJI VJROJATNO IMA LIMIT SLIP KOJI JE OSTAO CIJELO VRIJEME UKLJUCEN ZBOG RAZLIKE U VRTNJI POGONSKIH KOTACA. KAKO LAMELE PRITISCU DUGO VREMENA SATELITE VJEROJATNO JE TO UZROK LOMA...ETO TO TI JE TAJ #PART TIME#...AKO JE PREDNJI ONDA TI SE POJAVIO #SHAFT BINDING# TI PROBLEMI MUCE I SUVOVE SA VISKOZNIM SPOJKAMA....
PITAO MEHANICARA U TOYOTI DA LI CRUSER MOZE VOZITI U REDUKCIJI PO ASFALTU - NE, KAZU UKLJUCITE DRUGI STUPANJ PRENOSA??????

Vrh

PostPostano: sri srp 25, 2012 23:08 
Off roader

Pa ne moraš vikat čoviče :wink:

Vrh

PostPostano: sri srp 25, 2012 23:19 

tipasajarca ovoliku galamu več dugo nisam vidjeo na forumu :shock:
upalija blokadu na caps lock :hihi

Vrh

PostPostano: sri srp 25, 2012 23:46 
DoAdmin

RI898RR je napisao/la:
LASTA - VOZIO GODINAMA LADU NA ORIGINALNIM NIVA 4X4 ALL TERAIN GUMAMA ZA PRVU UGRADNJU. KADA PADNE SNIJEG U PLANINU SAM KRETAO NAJPRIJE NA ZADNJIM KOTACIMA SA VOLTYRE GUMAMA, A KADA BI POSTALO KRITICNO ODNOSNO DUBLJI SNIJEG TADA BI NABACIO OSTALI SET GUMA I NA PREDNJU VUCU. I TAAAAKO GODINAMA.... TA MI SE KOMBINACIJA POKAZALA IDEALNOM....JASNO OSIM NA LEDU KADA SAM ZAVRSIO ISPOD CESTE KAO I OVAJ COVJEK SA OTOKA!
IDI NA USA STRANICE I PROCITAJ NESTO O #TRUE 4 WHEEL DRIVE# SA CENTRALNIM DIFF TE #PART TIME 4 WHEEL DRIVE# PA CE TI BITI ONDA SVE JASNO. IMAS DOSTI LIJEPO OBJASNJENO I NA AUSTRALIA 4X4 FORUM A NE ZAOSTAJU NI JUZNOAFRIKANCI - TAMO SAM PRONASAO KOMPLETNI #OVERHAUL MANUAL ZA NIVU#
LADA JEDINO LOMI CENTRALNI DIFF KADA LJUDI NE ZNAJU CEMU SLUZE ONE DVIJE RUCICE PA GRESKOM UKLJUCE BLOKADU CENTRALNOG - TADA SE RAZLETI CENTRALNI DIFERNCIJAL ZBOG KAKO KAZU AMERI #BINDING OF SHAFTS# GLEDE TOGA VIDI NA YOU TUBE DIFERENTIAL FILMIC. UGLAVNOM ONI PLJUVAJU PO PART TIME POGONU A MENI JE TO POSTALO JASNO KADA SAM LANI PRESAO SA LADE NA WRANGLERA KOJI JE BAS PART TIME POGON I KOJI MORA IMATI SVE KOTACE JEDNAKE DIMENZIJE DA NE POLOMIM LANAC U SREDISNJEM PRENOSNIKU KADA SAM NA 4X4. MOZES ZAMISLIT DA NI REDUKTOR NE MOGU UKLJUCIVATI PO ASFALTU ....STVARNO MISLIM NABAVITI 90-KU JER ONA UZ LADU JEDINA IMA TU MOGUCNOST, BLAZENA LADA..... LIPO REDUKTOR I U TRECOJ BRZINI SE SPUSTAO SA ALANA NA JABLANAC DO MAGISTRALE BEZ DA PIPNEM KOCNICU....TEK KAD JE PRODAS VIDIS NA KAVOM SI GUBITKU... ODNOSNO STO SU TI PART TIME POGONI. NE ZNAM RAZMISLJAM O CRUSERU-PAJERU SA SUPER SELECT ii POGONOM ILI CHEROKEE SA QUADRA DRIVE POGONOM KOJI IMA GEROTOR PUMPE KOJE NA SVA TRI DIFERENCIJALA VRSE BLOKADU . GLEDAO NA YOU TUBE AMERA KOJI JE POSVETIO FILMIC O TOMENO NI TO BAS NIJE PREVISE IDEALNO ALI IZVLACI GA IZ #TWISTA # JASNO, SA DOSTI PAZNJE KOLIKO KONJA NABACUJES NA POGON.... VJERUJ MI SAMO #TRUE 4X4# DOLAZI NATRAG U MOJU GARAZU.... SADA SU PREGOVORI OKO JEDNOG SERIES II MODELA - TREBASTI CE RESTAURACIJA...
HILLUX JE ISTO PART TIME POGON I AKO JE U PITANJU ZADNJI DIFF KOJI VJROJATNO IMA LIMIT SLIP KOJI JE OSTAO CIJELO VRIJEME UKLJUCEN ZBOG RAZLIKE U VRTNJI POGONSKIH KOTACA. KAKO LAMELE PRITISCU DUGO VREMENA SATELITE VJEROJATNO JE TO UZROK LOMA...ETO TO TI JE TAJ #PART TIME#...AKO JE PREDNJI ONDA TI SE POJAVIO #SHAFT BINDING# TI PROBLEMI MUCE I SUVOVE SA VISKOZNIM SPOJKAMA....
PITAO MEHANICARA U TOYOTI DA LI CRUSER MOZE VOZITI U REDUKCIJI PO ASFALTU - NE, KAZU UKLJUCITE DRUGI STUPANJ PRENOSA??????

gle boli me k....
kosi i šta si i kaj voziš
i vozio si nivu na istoj dimenziji ruskih guma
TO SI ZABORAVIO NAPISAT DA JE ISTA DIMENZIJA GUMA ALI RAZLIČITA RIPNA(AT/MT)

I ne PRAVI SE PAMETAN a to ti ni dobro
http://www.youtube.com/watch?v=K4Jhruin ... re=related
stavi na 3.30
vidi si video i ljepo ti je objašnjeno
jer ako je jedna guma veča od druge
jedna se brže vrti ,a jedna sporije

Vrh

PostPostano: sub srp 28, 2012 20:07 

a upravo tome i sluzi otvoreni diff. - da li si ikada stigao doma sa probusenom gumom na pogonskom (poprecnom difernecijalu) / ako jesi sto je prije otislo difernecijal ili felga
Izmjeri vanjski promjer voltyre pa onda obicne ruske at gume pa mi javi kolika je razlika.....
Kako ti nije jasno da je covjek gore stigao doma sa 4 cm gumom manjeg promjera bez loma_
Ajde pusti se diffa i reci nam svoja iskustva sa lancima po ledu sto je i naslov ovoga posta odnosno kako doci ujutro doma iz vikendice u sumi a oko tebe nocu se stvorila ledena kora?
jasno najpametinje pjeske ali ...
Rjesavao to sa 1 bar tlaka u gumama i napunit ladi pun prtljaznik drva da je sto vise otezam i onda na nizbrdicu od 18 % pa ti budi Ari Vatanen.....srecom mi limar prijatelj pa imam popust... Svrha ovih furuma su razmjena iskustava....

Vrh

PostPostano: ned srp 29, 2012 19:30 
Off roader

ako je lsd otraga moguce je da potrga diferencijal kad su različite dimenzije guma na istoj osovini,jel tko je god vozio lsd (ja sam konkretno od frontere a-2.0i) zna da kad kreces,pogotovo naglije i ako do proklizavanja optereti obadva kotača na ravnom jednako znaci 50/50 i ako je jedan kotac manji opterecenje s obzirom na okretaje kotača nije jednako.
veči vuče,manji kasni.

da me se pita na nivi,stavio bi na jednu stranu nekoliko centimetara razlicitu gumu i vozio bez blokade srednjeg diferencijala i nista se nebi dogodilo jedino bi nakon xy-km prije otisao lezaj di je manji kotač,i eventualno lezaji diferencijala na toj strani,sateliti bi prozujali jel oni miruju dok auto ide ravno sa jednakim gumama a ovako bi se stalno vrtjeli,u slucaju lsd-a kod kretanja ravno daje jednaku snagu na obadva kotaca i tu se zezne stvar,lsd zablokira a sateliti trpe i pokusavaju se vrtjeti jel nisu iste gume i dolazi do pucanja.

Vrh

PostPostano: ned srp 29, 2012 19:35 
Off roader

bio je onaj video tu negdje sangyong muso i cherokee kuka za kuku i sajla cherokee vrti obadva straznja kotaca jednako pa je bio zakljucak da ima lsd,a sta da je imao jedan manji kotac na istoj osovini?nesto bi puklo.

Vrh

PostPostano: ned srp 29, 2012 21:39 
DoAdmin

RI898RR je napisao/la:
reci nam svoja iskustva sa lancima po ledu sto je i naslov ovoga posta odnosno kako doci ujutro doma iz vikendice u sumi a oko tebe nocu se stvorila ledena kora?
jasno najpametinje pjeske ali ...

gle
jednosto ih nikad nisam imao potrebe koristit
a živim na bregu kad je snjeg onda je snjeg i do 60cm

Vrh

PostPostano: ned srp 29, 2012 22:19 

Drago mi je da smo prodiskutirali ovu temu jer svatko ima neka iskustva pa smo ipak na kraju izveli neki pametni zakljucak za one koji su mozda slabije upuceniji jer to je i svrha ovakvih cavrljanja.
Ne znam da li se slazete ali mozemo zakljuciti da ako imas otvoreni centralni diff / otvoreni poprecni diff da se mozes dovuc sa gumom manjeg promjera (praznom na felgi) do telefonskog signala recimo iz Stirovace na Velebitu iznad Krasna (15 km) pa si mozes zvat pomoc bez bojazni da ces pokidati diff kako poprecni tako centralni. Tu UAZ ima apsolutno pravo jer sateliti u tom slucaju rotiraju cijelo vrijeme voznje pa je upitno koliko mogu izdrzati.
Ako si na part time tada samo zadnja vuca i ako nisi siguran da li imas LSD ili ne najpametnije da su obje gume istoga promjera. I ovdje sa slazem sa UAZ/om i sa lastom.
Lasta nemoj se ljutiti, na jesen idem kod Kira u Zabok po felge za Willysa pa se mozemo nac na turi pijace.... nema se smisla bezvezno prepucavati....
Glede leda ja razumijem ovoga covjeka sa otoka jer mi smo ovdje na moru na oprezu i jako vozimo polagano cak i po snijegu pa me je ponekada i sram kada me u Gorskom kotaru na cistom snijegu sa 4x4 pogonom svi preticu sa obicnim autima (zimske gume) jer ipak strah da je vrag....kad te opece puses i na hladno. Vidio sam negdje davno u casopisima da se postave specijalne kopce (kriz) na kotac koje imaju na sebi cavle i mislim da je to jedino rjesenje za led. Probati cu potraziti na internetu i montirati pa dati iskustva jer ideja nije losa dapace jaaako dobrodosla.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: