HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: sub pro 14, 2019 05:04.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: pritisak ulja
PostPostano: sub sij 15, 2011 20:07 
Off roader

vozim danas ladu (stari tip 1.6) i gledam pritisak ulja,kazaljka malo iznad nule...kad stojim u leru na mjestu onda je kazaljka na nuli i svjetli ona crvena lampica...a kad dodam gas kazaljka se samo malo pomakne...bez obzira koliki gas nabio...i to je tako od kad god imam tu ladu...nakon uocavanja tog detalja malo me ponijela znatizelja,pa sam popodne isao pogledat u alfu kako kod nje pokazuje pritisak ulja...i njoj pak kazaljka prikazuje pritisak na 5 bara...pa mi sad nije jasno dal to na ladi mora tako malo pokazivat,il je stvar u necem drugom?eto,ako netko nesto zna,neka rekne :lol:

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub sij 15, 2011 20:40 
Off roader

Pritisak koliko ja znam mora biti minimalno 2 bara možda nevalja mjerač pritiska , pumpa ulja , rijetko ulje ...

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub sij 15, 2011 22:14 
Off roader

ili nedovoljno i staro ulje :cry:

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub sij 15, 2011 22:56 
Off roader

ulja ima jer ga redovito kontroliram...jedino je mozda vec malo staro...mislim ga promijeniti na proljece...al koliko me sjecanje sluzi,kad sam prosli put stavio novo ulje bila je ista stvar...tako da je moguce da nes krivo pokazuje...ili pumpa ulja...ili ono sto ja mislim-mozda je to naznaka da je motor pri kraju?

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub sij 15, 2011 23:35 
DoAdmin

prvo promjeni ulje i filter
i to stavi 15w40
najefinija varijanta za probu
ako cager pritiska pokazuje i svjetli lampica
onda je sve u redu da pokazuje
inače može pumpa oslabit pa nedaje dovoljan pritisak
najbolje je izmjerit manualno s manometrom
a more da je motor pri kraju

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned sij 16, 2011 10:17 

moguće je da je motor pri kraju jer sam ja imao potpuno isti problem.napravio sam generalku i sad je pritisak dobar :lol:

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon sij 17, 2011 19:14 
Off roader

meni ta lada sluzi samo za po sumi i godisnje napravi 1000-1500 km,tako da kad jednog dana rikne motor,ne znam bas koliko je pametno radit generalku.u biti mislim da je to totalno neisplativa investicija.rade nac neki drugi motor i stavit ga unutra.frend je nabavio isti taj 1.6 za 100 e,jer ga je neki tip vadio van da bi si stavio neki diesel unutra...meni su trenutno dostupna jedino dva diesel motora-mercedesov 240d i peugeotov 2.3 td iz 505-ice,ali mi se cini da su oba prevelika za u ladu...doduse proslo proljece sam vidio ladu s ugradenim 240d...jedino sto stane taman na knap,pa ne znam koliko je to dobro za hladenje motora itd...navodno ih ugraduje neki decko u delnicama...e,da je doc nekako do njega..a tek da je ugradit nekako ovaj 2.3 td...to bi vjerojatno cupalo ko ludo...samo tko zna dal bi poluosovine i ostalo izdrzalo...

ugl...za sada promijenim ulje i filter,pa dok vozi vozi...i probam nekako smanjit potrosnju...sada trosi 20 litara...a znam da je ova druga 1.6 prije nje trosila 13...samo ne znam od kud pocet?

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: