HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: ned ruj 15, 2019 11:42.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: UGRADNJA PLINA U TERENAC
PostPostano: sub pro 30, 2006 10:53 
Off roader

Moje iskustvo se bazira na 2 :jeep: -a, wrangler yj i g.c wj! Prvo sam ugradio u wranglera 2.5 90g. i bilo je to totalno razocaranje, potrosnja 18l/100km sa st. gumama, sa 33" 20... performanse jos losije od losih, na mokrom terenu, , ,neupotrebljiv sa plinom! Detonacije, sto u grani, sto iz injektora, 8500kn ugradnja sa a-testom, zbogom ionako mali gepek boca od 60l zauzima gotovo sav gepek i to je max. sta se da ugraditi. no za uzvrat jeftinija voznja i to je sve!!!! Kod G.cherokee-ja, sasvim druga prica, dapace BAJKA!!!! 4.7 v8, sve jasno sta se tice potrosnje, plin. inst sa a-testom 16.500kn, sa bocom od 100l u gepeku( zauzima 1/3 prtljaznog prostora) , auto trosi oko 20l, ide ko pjesma, nista ne trokira, detonira, snage ko na benz, sve digitalno, no s nji ne idem na teren, makar ne na onakav kao sa wranglerom pa neznam kak bi tamo funkcionirao. Uglavnom razlika dan i noc! Ako netko ima kakva iskustva il pitanja vezano uz plin rado cu pomoci ak mogu.

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub pro 30, 2006 15:44 
Off roader

Mislim da je šteta što si bocu ugradio u gepek na WJ-u jer umjesto 100L boce u gepek mogao si ugradit specjalnu bocu od 85L umjesto rezervnog kotaća koji je uvjek u gepeku ali na dnu i totalno nevidljiv. U Labinu tip montira tu bocu sa totalno elektroniziranom plinskom instalacijom sa 8 injectora za 14000,00kn a potrošnja ostaje ista 16-18L ( vozio ga i govorim iz iskustva ). Auto ide ko na benzin, a najljepše je to što smo mu i ugradili sporski auspuh Gibson, Throttle body spacer od AirAida, K&N filter umjesto originala ali uvjek u kutiji te 3-stupanjsku elektroniku tj. chip tuning preko zasebnog kompjutera koji kupac dobije kući i samostalno dnevno preštimava motor od Economy - Towing - ili Performance programa. U ekonomiju je trošio oko 15-16L a ide kao original, u towingu nešto kao original ali je imao oko 20ks više i obrtni momenat da ubije vola dok je u performanceu imao solidan obrtni momenat ali ks da ubije vola cca 275 po njihovim proračunima i stravićno ubrzanje i sve to na plin ali tada o potrošnji nismo više razgovarali, bila je oko 20 i više. Jedino što smo imali problema je to što je plin bio montiran prije chipa pa je nakon ugradnje chipa trebalo poći reprogramirat plinski kompjuter jer je "BACAO PREVIŠE PLINA NA SVJEĆICE", zamislite, previše a ne premalo. Jednostavno je trebalo smanjit kolićinu plina u dotoku goriva i nakon toga sve OK. Vozilo je nakon toga još manje trošilo i išlo ko sam vrag.

Vrh

Naslov: plin
PostPostano: sub pro 30, 2006 16:18 
Off roader

Htjeo sam max velicinu boce, a da mogu imat rezervni kotac( za sad) u mjestu predvidjenom za to. Isto 8 zasebnih inj., sve elektronika, digit., Tartarini. Potrosnja 20l po gradu ZG!, A-test ukljucen, hebiga nema cipova...al je fenomenalno. 16.500kn za 15-20.000km isplacena investicija. To srdacno preporucujem svim vlasnicima takvih mrcina. jer inace novcanik uvijek PRAZAN KAO I REZERVAR, jedino ak nemas svoju benzinsku ili rafineriju!

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto sij 02, 2007 14:58 
Off roader

Ja sam u svoju gutačicu ugradio plin prije 2 mjeseca prošao s njim preko 10tkm i istinski sam se preporodio. Stvarno preporučam Boyski u Podpičanu, jer mi u Zagrebu nitko od razvikanih majstora nije htio ugrađivati plin-previše posla , nisu bili sigurni da bi dobro ispalo(motor je toyotin 22RE 2,4i). Onda sam sjeo u auto,otišao u Podpičan da ga meštar pogleda i kad je vidio rekao je nema problema-klasičan sistem,nema potrebe za skupljim. Sve je bilo gotovo za jedan dan,i do sada nemam apsolutno nikakvih problema,a auto ide kao i na bengu samo je malo tiši,flaša je okrugla umjesto rezervnog kotača ispod auta,1km me košta 55lipa...divota. :D :D .Imao sam problema na atestu-ali zbog prevelikih guma :x

Vrh

Naslov: A-TEST
PostPostano: uto sij 02, 2007 16:16 
Off roader

Sto se atesta tice to se mora napraviti! Da se nebi sukobljavali sa zakonom! OK :wink: Ali i na tom atestiranju ima besmislica..... ugradis plin a oni atestiraju cijelo vozilo, mjere, slikaju, brojevi onog, brojevi ovog, medjuosovinski razmak, . . . i oderu te za nis. plin je gorivo buducnosti i ak ga je ugradio "mestar" kak treba, nema nikakvih problema, treba zaboravit price i predrasude iz "prahistorije" o pezeicima, ladama, i sl. Da istina zezaju na A-t., ak ti gume strse izvan blatobrana, il su pak 5br. vece. Meni su prigovarali za BULL-BAR sa MAGLENKAMA, al malo ostriji pogled uz dozu nezadovoljstva za primjedbu i ides... A treba i to sagledati ak imas jeftiniji auto, za 100 000km ga mozes i isplatiti ak vozis na plin, ha ha ha...

Vrh

Naslov: xxx
PostPostano: čet vel 15, 2007 22:15 
Off roader

Dragi forumasi i ljubitelji terenskih vozila, citao sam par dojmova od ljudi koji voze na autoplin i konstatirao da se jedan fenomen manifestira mnogima, tako i meni, do sada nisam mislio da bi to pripisao plinu, ali sad sam pod :?: !!!!! Naime nakon 7mjeseci sto imam plin u J.G.C. dolazi do fenomena otezanog paljenja, dakle auto "vergla" al ne pali, tek pri drugom verglanju, onak "sramezljivo upali, pa zatim uhvati onak kak treba. Medjutim u voznji radi i ide ko zmaj. Razni "majstori" vele da treba odvozati jednu duzu etapu na benzin kako bi motor-elektronika-resetirala i namjestila parametre, te da zatim opet sve pali i ide po PS-u. Zna li tko mozda jos nesto o tom fenomenu????? bio bi zahvalan jer me to sad pocelo muciti.

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri tra 11, 2007 12:27 
Off roader

PLIN U AUTOMOBILU polako ali sigurno dovodi do toga da sve pocinje ici u tri . . . . . . . !!!!

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto sij 15, 2008 20:51 
Off roader

VOZIM AUTO NA PLIN VW 1.8 T(180 KS) .POTROŠNJA 12-14L BENZINA ODNOSNO NA PLIN 13-14 L .BRC SUSTAV SA UGRAĐENOM BOCOM U MJESTO ZA REZERVNI KOTAČ.POSLOVNO SURAĐUJEM SA FIRMOM ZA UGRADNJU PLINA C.I.T.U I MOGU IH PREPORUČITI JER SU PEDANTNI I PAZE NA DETALJE PRI FIZIČKOJ UGREDNJI DIJELOVA (NE IZMASAKRIRAJU AUTO) I JAKO SE TRUDE OKO FINALNOG PODEŠAVANJA SOFTWAREA(MAPE).MISLIM DA PLIN AKO JE DOBRO PODEŠEN NEBI TREBALO BITI SA NJIM PROBLEMA ALI TREČBA PAZITI NA KVAZI MAJSTORE .KOD FENOMENA TEŽEG PALJENJA MISLIM DA JE PROBLEM U ZALJEVANJU ZAOSTALOG PLINA U USISNOJ GRANI DOK SE SUSTAV PRBACI KOD PALJENJA PREBACI NA BENZIN.NAIME IMAO SAM NIVU SA STAROM PLINOM(RUČNI ČOK)I KADA SAM PRETJERAP SA NJIM NEMA GA ŠANSE UPALITI-TO JEST UPALI ALI NAKON 1-2 MIN.VERGLANJA.

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet sij 18, 2008 20:33 
Off roader

SURAĐUJEM SA FIRMOM ZA UGRADNJU PLINA C.I.T.U
može malo pojedinost o toj firmi.....HVALA

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet svi 22, 2008 14:42 
Off roader

Kad smo vec kod ove teme koja je eto od januara malo zastala,moze li mi neko reci gdje mogu ugraditi plin u Pincgauera.Zracno hladjenje,2 dupla karburatora. Imam listu potrebnog materijala ali neznam dali mi to neko moze uraditi.Ima tip koji je vec ugradio ali je on u njemackoj tojest trenutno na Islandu na expidiciji.
pozz

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: