HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: sri ruj 18, 2019 11:03.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Jeep WJ 4.7 V8 H.O. upgrade na Long Arm
PostPostano: sub sij 02, 2016 13:42 

Pozdrav ekipa, kao što već neki i znate, imam Jeepa WJ Overlanda, 2002. godište, i sad sam krenuo gledati što i kako da upgradeam... Trenutno na autu imam sve serijsko. Prvo sam razmisljao samo da ga dignem za 4 incha da mogu staviti neke gumetine koje bi bile onroad/offroad al da imaju dobar profil. Za dizanje sam si prvotno zamislio Rought Country lift kit (http://www.roughcountry.com/jeep-suspen ... -639p.html). Cijenom prihvatljiv kit, kad ono... ...pod review pročitam da kit nije za AWD modele i da Quadra 4wd spada u AWD... Kaj postoji Jeep WJ bez 4 pogona??!

I onda sam se lagano prebacio stepenicu dalje a to je Long Arm kit. (http://www.roughcountry.com/jeep-suspen ... 08-20.html). Sad me zanima da li ima tko iskustva kako se taj kit ponaša onroad, znači da se auto vozi po autoputu 140-150, kakav je u zavojima itd. Jer nekako dobivam osjećaj ko da bi se prehitio na bok čim bi mrvu brže prošao kroz zavoj. Naravno da mi je jasno da taj kit nije predviđen da se vozi 200 kmh s njim, ali sam svaki dan na obilaznici pa mi je dosta bitno da mogu potegnuti 130+. Negdje pišu da je kit super, negdje da je završna obrada dosta loša, čak i na njihovoj stranici piše da isto nije za AWD modele?!?!? ali da se može staviti....

"The kit will fit the AWD models but will get a drive line vibration in the front. Please see note below.
Models equipped with a CV style front driveshaft may result in driveshaft vibration. If this occurs, replacing the driveshaft, axle yoke and / or transfer case yoke will need to be performed to rid the vehicle of driveline vibration."

Tako nešto mi se baš neda stavljati na auto....

I još sam našao Clayton kit (https://www.claytonoffroad.com/products ... m-lift-kit) koji mi za sad najbolje izgleda samo što je dosta skup...

Sad nisam pametan što napraviti, na što sve trebam dodatno misliti ako bi stavljao long arm... kakve gume i felge onda moram staviti, dal moram fendere na rubnjake stavljati... i na kraju, tko bi mi to znao namontirati na Jeepa...

Tako da je svaka pomoć dobrodošla!

:D

Svako dobro u Novoj Godini!!!

Vrh

Naslov: Re: Jeep WJ 4.7 V8 H.O. upgrade na Long Arm
PostPostano: sub sij 02, 2016 13:53 

Pa ja imam dosta iskustva sa xj chirom. Minimum 12 cm mora bit dignut da bi recimo 33" gume stale na felgama 8J i et-30. I onda malo vire van normalno. Sve ovisi ako ces pustat stabilizatore. Oni su da se auto ne naginje po zavojima ali gubis na terenu jer se ne otvara Jeep kako bi trebao. Ako nemaš lufta u kuglama skoro će se vozit ko normalan auto. I sve ovisi koliko su amortizeri tvrdi ili meki. A i šušte. Ja sam kod Dugića naručivao za sve aute. Samo sam rekao taj i taj auto taj model i par mm jače da budu i toliko cm više. Garancija dve godine dobiješ račun i pošalje busom ili poštom ovisi kako se dogovorite. Long arm sam radio sam doma i nebi više haha. Ali se auto po terenu vozio čudo. Samo treba velike amortizere stavit da se to otvara kako treba i milina.

Vrh

PostPostano: sub sij 02, 2016 13:55 

Ovaj prvi kit šta si stavio i nije nešto,ruke su jako kratke. Ali za sve stoji koliko para toliko muzike. :D

Vrh

PostPostano: sub sij 02, 2016 14:07 

https://www.youtube.com/watch?v=LpRFVQa5FAQ

Najbolje odmah na ovo. :D

Vrh

PostPostano: sub sij 02, 2016 15:11 

U ovom zadnjem kitu vidim da imaju one brzoskidajuce stabilazator jointove, to znaci da dok su gore se auto ne naginje po cesti, a kad odem na offroad onda ih skinem i onda je to to...? Ne znam hoce me zezat na tehnickom ak ga dignem tak puno i stavim takve gume gore. Jel se moze to atestirati?

Da, ovaj jeep je strasan, tak bi ja i svoga slozio! :) sam da ga mogu atestirati za cestu jer mi zena najcesce vozi jeepa pa da je bas ne kazne svaki dan...

Stavio bi bilstein amortizere koji su bas za 4.5 incha kit. Vele da je to naj naj...

Vrh

PostPostano: sub sij 02, 2016 15:19 

Ja sad imam Monroe zadnje,i tako tako su.
Mislim da se može sve atestirat ako ne prelazi 2m visine. Samo gume nesmiju virit van blatobrana.
Ako ćeš kupit kit imaš račun i onda moraju atestirat. :)

Vrh

PostPostano: sub sij 02, 2016 17:16 
Moderator

Računnije dovoljan. Atest je upitan jer CVH sve radi po svojem. Long arm kit nije dovoljan. Potrebno je spuštati mjenjač, produžavati kardane. potrebne su druge felge s manjim ET. Na tehničkom brdo problema (osim ako imaš nekoga tko neće previše pitati).

Vrh

PostPostano: sub sij 02, 2016 20:24 

Ako ima TUV certifikat trebali bi atestirat. Mjenjač se ne treba pretjerano spuštat,a za kardane treba provjerit,meni na XJ kad sam dignuo na opruge nije trebalo produzit kardane,a kad sam iza na uške onda je.

Vrh

PostPostano: ned sij 03, 2016 22:38 

Aha, nisam racunao na to, kardan i ostale stvari... to mi ipak previse komplicira stvari. Mislite da bi bilo problema sa tehnickim da stavim 2 incha lift i neke malo ozbiljnije gume sa felgama manjim et-om da vire malo van i na to stavim fendere na rubnjake? I jos na taj lift kit one quick jointove i mislim da je to naj opcija mozda...

Vrh

PostPostano: pon sij 04, 2016 12:06 

3" malo veće gume felge ovisi o fenderima.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: