HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: ned ruj 15, 2019 11:39.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: offroad kamperi
PostPostano: čet svi 23, 2013 22:10 

Izvini bajki citao sam ga pred par mjeseci pa sam zaboravio detalje no vjeruj mi odusevio me tako prekrasan i detaljan prikaz puta sa detaljnim opisom interijera i cijena kampiranja te posebno financijski dio na kraju, ispred tvog se opisa mogu mnogi magazini i novinari posramiti.
Hvala na linku.... bilo bi dobro da ga i kiwi procita....
Imam vikendicu u sumi u koju mi konstantno provaljuju i cine stetu (zadnji puta oko 2000 kuna total pokradene robe pa sada sve moram voziti doma osim kreveta i madraca -za ostale stvari je rijeseno -prikolica sa arnjevima i ceradom....) pa si mislim kupiti kampericu koju zakvacim za auto i odem u sumu kamo me volja jer vise nisam vezan za jedno mjesto kao sada, recimo napravim bazni logor a onda lunjam po sumi cijeli vikend..... (pazi mora bit mala i lagana za dvoje ljudi oko 3,1 m dugacka) no nekako su mi se prosirili vidici kada sam procitao tvoj natpis o kamperu samo sada je problem koliko uloziti u njega i da li ce mi se isplatiti u odnosu uloženo-korišteno???? Baš zbog toga mi je tvoja kalkulacija financijskog dijela iznajmljivanja dobrodosla.... Onaj post kako je covijek kompletno preuredio kamper koji mu je propustio vodu je jos i vise otvorio vrata....

Vrh

Naslov: Re: kupovina terenca
PostPostano: pet svi 24, 2013 01:37 
Off roader

pazi, kamper-vozilo regaš cijelu godinu i održavaš više od prikolice-kampera. Pogotovo ako imaš jak terenac bolje imati prikolicu, imaš ga čime vući i odeš do grada samo autom, lakši parking.

Jasno da je za dulji put bolji pravi kamper, ali ima i velikih prikolica, a slutim da ti, RI ne bi daleko išao(od rijeke u krugu od 150 km ima jaaaako puno šume).

Vrh

PostPostano: pet svi 24, 2013 18:59 
Off roader

RI898RR je napisao/la:
Izvini bajki citao sam ga pred par mjeseci pa sam zaboravio detalje no vjeruj mi odusevio me tako prekrasan i detaljan prikaz puta sa detaljnim opisom interijera i cijena kampiranja te posebno financijski dio na kraju, ispred tvog se opisa mogu mnogi magazini i novinari posramiti.
Hvala na linku.... bilo bi dobro da ga i kiwi procita....
Imam vikendicu u sumi u koju mi konstantno provaljuju i cine stetu (zadnji puta oko 2000 kuna total pokradene robe pa sada sve moram voziti doma osim kreveta i madraca -za ostale stvari je rijeseno -prikolica sa arnjevima i ceradom....) pa si mislim kupiti kampericu koju zakvacim za auto i odem u sumu kamo me volja jer vise nisam vezan za jedno mjesto kao sada, recimo napravim bazni logor a onda lunjam po sumi cijeli vikend..... (pazi mora bit mala i lagana za dvoje ljudi oko 3,1 m dugacka) no nekako su mi se prosirili vidici kada sam procitao tvoj natpis o kamperu samo sada je problem koliko uloziti u njega i da li ce mi se isplatiti u odnosu uloženo-korišteno???? Baš zbog toga mi je tvoja kalkulacija financijskog dijela iznajmljivanja dobrodosla.... Onaj post kako je covijek kompletno preuredio kamper koji mu je propustio vodu je jos i vise otvorio vrata....

Nema frke za krivi navod! :no1

Ja sam stalno u nekom razmišljanju o nabavljanju nekog kombija i prepravljanju u kampera.

Za ovo tvoje lunjanje po šumi, možda bi te i šatorska prikolica zadovoljila, jer je ona financijski prihvatljiva. Kod ovih klasičnih kampica koje su dosta jeftine, cca 2000€, kod njih obično naletiš na onu koja curi, a to teško možeš vidjeti pri kupovini.

Vrh

PostPostano: pet svi 24, 2013 21:21 

Vidi. mi smo u sumi najprije postavili kampicu koja je stajala 2002 godine 100 eura. Sa prevozom iz Koromacnog kod Pule nas je dosao vise prevoz nego investicija., Kako je bila mislim negdje iz 198 i neke bilo je dosti dodatnih radova, nesto kao i onaj kolega koji je predivno na camping forumu opisao popravak kampera koji je poceo sa labavim nosacem za bicikle, a vidimo gdje je svrsio a tako je bilo isto kod nas- identicni problemi....koje je napravila voda, tako da imam nekog iskustva oko toga, no mislim da ono ljepilo i kvalitetan silikon koji je onakj covijek preporucio mogu poboljsati stvar, jer 2002 godine to nije bilo dostupno. Slazem se sa tobom da bih sa nekih 2000 eura rijesio situaciju ali ce trebati jaaako puno dopunskih radova.... to je jeftinija varijanta za krace izlete a ima bas jedna u njuskalo slovenci iz Maribora, neka auto kuca prodaje duzina je 3,1 metar i dosti je dobro izdanje (makar na slici). E sad ako mi se to dopadne tj kompletan komfor plus moj rad bit ce mi jako tesko prodati je pa preci na kampera sa istim problemima i visom nabavnom cijenom. No sa kamperom onda mogu kamo me volja, lijep je onaj clanak one gospode o posjetu Francuskoj Normandiji.... U biti je kampica za lokalno a kamper za dulji put....
Prijatelj mi govori da neka si kupim kombi i kompletno preuredim unutrasnjost po svojoj volji (nije mi problem taj proces) tako da treba dobro izracunati i izvagati sve varijante. Lani sam u Risnjaku vidio njemca sa defenderom pick up verzija i na svemu tome (mislim tovarnom prostoru) postavljena kampica - kabina rucni rad. Dakle skines kampicu i koristis 130-cu za normalne potebe off road (plus drva iz sume). U biti je auto normalno registriran kao terenski i koristi se po terenu a kada me uhvati volja nabacim gore kamp za 2 osobe i put pod noge jer mjesta u doristu za to imam (mislim na uredaj dizalicu za taj proces skidanja). Toga jako cesto vidam u zadnje vrijeme po cestama,,,, dosti zahtjevan proces (stambeni postor) no mislim da bi se dalo izvest u samogradnji....i bilo bi za mene najpovoljnija varijanta jer ionako me muci taj defender da si ga nabavim....dakle jedan udarac a ostale dvije muhe....
slika
Ne znam da li se slazes ali to bi mi bila najbolja varijanta, samo me zanima sada koju varijantu defa nabaviti....pick up ili station vagon pa skidati kabinu?
Moram iskristalizirati ove ideje da se previse ne uvalim pa cijelo vrijeme ne provedem radeci.... jer mi se dogodila ista stvar sa jeep willysom koji je jos uvijek u remontu....koji traje ves trecu godinu....jer ne mogu svakuda

Vrh

PostPostano: pet svi 24, 2013 22:14 

a nešto tipa ovoga

slika

slika

slika

imaš 4pogona,kampicu,nije jako veliko,a puno prohodnije od obićog kampera
meni se sviđa :cvijeće
ima jedan bijeli kod mene i uživo je impresivan :no1

This is not a daffodil, repeat, this is not a daffodil!

Vrh

PostPostano: pet svi 24, 2013 22:25 
DoAdmin

ima jedna hiluxica kamper
na njuškalu među kampkučicama
ali neznam jeli 4x4
treba provjerit
http://www.njuskalo.hr/kamperi/toyota-h ... as-3085087

ima i micubuši :hihi l300 4x4
subaru
http://www.njuskalo.hr/auti/subaru-libe ... as-6375031

Vrh

PostPostano: pet svi 24, 2013 22:31 

Nije losa ideja i podrzavam oba prijedloga jer ne treba puno dodatnog rada

Zadnja izmjena: RI898RR; pet svi 24, 2013 22:36; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: pet svi 24, 2013 22:35 
DoAdmin

ja sam htio ič pogledat jednog l300 4x4
3 reda sjedala
bencinac 2.0
ne reg
a komplet postroj od pajera
getriba,reduktor,akse
i to original
samo je motor nešto slabiji

navečer ga gledam u njuškalu
i odlučim zvat kad ga sutra dan nema više :hm

Vrh

PostPostano: pet svi 24, 2013 22:38 

bajki je napisao/la:
Ne znam da li se slazes ali to bi mi bila najbolja varijanta, samo me zanima sada koju varijantu defa nabaviti....pick up ili station vagon pa skidati kabinu?

po meni je puno jednostavnije riješenje sa pickupom,manje hebancije oko prerade i samog kačenja na auto

This is not a daffodil, repeat, this is not a daffodil!

Vrh

PostPostano: pet svi 24, 2013 22:40 

To je tocno

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: