HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: ned ruj 15, 2019 07:59.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 147 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet ruj 19, 2008 15:25 
Off roader

speedy je napisao/la:
[

jos manje tako pljuvat po njemu

da imas pravo , nebi smjeli pljuvat po njemu, mogao bi ga onda jos i netko procitat poslje toga, ja bi se na njega dobro posra pa da niko ne moze vise to citat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

slika

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet ruj 19, 2008 19:59 
Off roader

ae da se malo prestane i s pljuvnjem i ovim drugim stvarima koje izlaze iz zivotinje zvane COVJEK i malo razmisli o onome sto sam predlozio da sami slozimo nekakav online casopis?

evo ovo sam nesto bezveze sklepao s par slika s neta tek toliko da se vidi odprilike kako bi to moglo biti kad bi mi to radili

http://os-fighters.org/sve/OffRoader.pdf
(malo je veliko zato sto sam bas ogromne slike koristio 3MB)

ovo je samo primjer naslovnice (kad bi to stvarno isli raditi onda bi i to sve puno ljepse izgledalo ovo je nabacno u 5min pa je malo gadno) :D

no sto hocu reci...... potrebno je samo malo volje, dobar fotic (terence i blato imate) i fino se moze sloziti PRAVI 4X4 casopis u kojem se mogu pokriti i ove stare bestije koje su bas krojene za teren i ovi noviji "plasticnjaci" koji su vise za cestu nego teren (naravno treba vidjet kako do sponzora itd..) za nove aute i opremu.....

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub ruj 20, 2008 01:25 
Moderator

ajde pustite TERENCE na miru. prestao sam časopis kupovati i to je to.
nije područje moga interesa i više se nema što reći, no očito ima svoje
čitatelje jer bi u suprotnom prestao izlaziti.
speedy-jeva ideja o on line časopisu nije loša ali (uvjek slijedi ali) gdje postaviti takav časopis. na ovom serveru nema previše mjesta (a mjesto na serveru košta), pa onda pitanje urednika ili uredništva (netko ili neki bi trebali sav materijal prikupiti obraditi etc.), pa pitanje autorskih prava (članci, fotografije ....) itd, itd......
ako se pronađe osba koja je spremna ozbiljno se primiti toga posla sigurno će dobiti veliku podršku (od mene sigurno). samo ima li zaiteresiranih za taj posao ????

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub ruj 20, 2008 02:45 
Off roader

Neba je napisao/la:
ajde pustite TERENCE na miru. prestao sam časopis kupovati i to je to.
nije područje moga interesa i više se nema što reći, no očito ima svoje
čitatelje jer bi u suprotnom prestao izlaziti.
speedy-jeva ideja o on line časopisu nije loša ali (uvjek slijedi ali) gdje postaviti takav časopis. na ovom serveru nema previše mjesta (a mjesto na serveru košta), pa onda pitanje urednika ili uredništva (netko ili neki bi trebali sav materijal prikupiti obraditi etc.), pa pitanje autorskih prava (članci, fotografije ....) itd, itd......
ako se pronađe osba koja je spremna ozbiljno se primiti toga posla sigurno će dobiti veliku podršku (od mene sigurno). samo ima li zaiteresiranih za taj posao ????

pitanje mjesta na serveru uopce nije problem to ja mogu osigurat ;) i sajt posebno za casopis napraviti i cjeli dizajnerski dio oko njega odraditi

ako bi se radilo uz pomoc forumasa (forumasi kao autori clanaka i fotografi) onda pitanje autorskih prava za clanke i fotografije mislim da nebi bio problem srediti

e sad jedino za urednistvo nemam bas neku pametnu ideju :D

Vrh

Naslov: on line časopis
PostPostano: sub ruj 20, 2008 18:00 
Off roader

Speedy, cijenim tvoj entuzijazam, međutim osim problematike na koju te je upozorio Neba, postoji još cijeli niz preduvjeta da bi jedan takav projekt zaživio. Novinarski posao zahtjeva određeno iskustvo i znanje, nadalje, potrebna je određena količina tema i tekstova za svaki broj, zatim, potrebni su stručni suradnici za određena područja, pa lektor, a teško da bi ti ljudi radili bez honorara. Sumnjam da bi dobio na test onu Toyotu sa svoje demo stranice, a da iza tebe ne stoji firma i redakcija, a slično je i sa vitlima i ostalom offroad opremom. Ako kreneš prvoditi tuđe tekstove, pojavljuje se pitanje autorskih prava itd. U svakom slučaju, ako uspiješ pokrenuti taj projekt, osim Nebine imaš i moju podršku. LR.

Vrh

Naslov: Re: on line časopis
PostPostano: sub ruj 20, 2008 18:45 
Off roader

LR je napisao/la:
Speedy, cijenim tvoj entuzijazam, međutim osim problematike na koju te je upozorio Neba, postoji još cijeli niz preduvjeta da bi jedan takav projekt zaživio. Novinarski posao zahtjeva određeno iskustvo i znanje, nadalje, potrebna je određena količina tema i tekstova za svaki broj, zatim, potrebni su stručni suradnici za određena područja, pa lektor, a teško da bi ti ljudi radili bez honorara. Sumnjam da bi dobio na test onu Toyotu sa svoje demo stranice, a da iza tebe ne stoji firma i redakcija, a slično je i sa vitlima i ostalom offroad opremom. Ako kreneš prvoditi tuđe tekstove, pojavljuje se pitanje autorskih prava itd. U svakom slučaju, ako uspiješ pokrenuti taj projekt, osim Nebine imaš i moju podršku. LR.

a dobro sto se tice "novinarskog iskustva" ovo ipak nije neko "lovljenje dobre price" :D nego prvenstveno opis vozila i opreme sto najbolje moze opisati bas onaj koji to koristi a ne nekakav novinar koji jedva da po asfaltu zna voziti itd. :D

odreden broj tema,,,, a sad ovisi kako se uzme svi ovi auto casopisi imaju "hrpu" tema koje su sve "prepkitke" puno se slika malo se pise i nista konkretno se nekaze :D

s obzirom da bi ovo bio online casopis tu nebi bili ograniceni brojem stranice tako da bi se par tema moglo bas naveliko i siroko obraditi i opisati :D
(i mislio sam da casopis izlazi svaka 3mjeseca u PDF izdanju online sve naravno)

strucni suradnici su vecinom off roaderi i mehanicari koji znaju te aute u dusu :D (ima li tko jos??) a laktora bi se moglo platiti novcem od reklama
(reklamiranje u casopisu bi se naplacivalo naravno)

za problematiku dobivanja finih novih "pila" i opreme sam svjestan i to nrmam neku ideju kako srediti

prevodenje nekog stranog casopisa je NEPRIHVATLJIVO

e sad ja sigurno nemogu biti taj koji ce ovo pokrenuti jer kud je sve u ZG (a ja nisam) :D tu nemam ni zananja ni vremena za neko strasno aktivnije sudjelovanje u tome jer sam vec prebookiran :D radim kao web dizajner i sredujem hrpetinu sadrzaja za www.3dhr.net (radi se na novom sajtu) i prevodim BlenderArt Magazine www.blenderart.org tako da bi za ovo mogao odvojiti vremena tek toliko da sredim dizajn i sav sadrzaj fino u PDFu poslozim (i kad to sredim da ga citam naravno ;) )

mislim da kad bi se tako nesto pokrenulo da nebi trebalo previse cekati da se nadu i sponzori da se sve to lakse financira

eto mislim da je ipak najveci problem naci grupu ljudi koja ce to organizirat i pokrenut, a testna vozila i oprema bi vec dosli nekako ;)

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon tra 13, 2009 18:35 
Off roader

dali je bio neki broj u kojem je obraden Uaz 8) ??vidio sam nesto takvo na netu...neznam dali je najava ili je vec bilo :roll:

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 147 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: