HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: ned ruj 15, 2019 07:55.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub vel 27, 2010 20:19 
Off roader

Eh, davno je to bilo...pričao mi je djed, bio je pilot migova u 60im, stacioniran tamo, još dok nije sve ni bilo završeno. Fantastičan kompleks.
Prema nekim podatcima, Juga je trošila do 70% BDP-a na vojsku i vojne investicije (koje su doduše imale i civilnu namjenu, ali su građene za naoružavanje i slučaj rata - od gavrilovića i podravke za snabdijevanje, do Đure Đakovića, Prvomajske, Kragujevca i s.)
Iako ne bih išao tamo, jer je Jna nakon uništenja kompleksa sve minirala, a sumljam da je išta razminirano. Bolje odi negdje gdje smiješ otići do grma da se popišaš :tenk :D :D :D

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub vel 27, 2010 23:48 
Off roader

Nije točno da je sve minirano, slobodno se može doći kako do aerodroma koji se nalazi u podnožju plješevice,tako i na sam vrh iste planine.

Svakako treba proći i vidjeti!

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned vel 28, 2010 17:24 
Off roader

Hm, onda lijepo, planinarenje je ok, lunjanje po starim vojnim objektima je ipak malo prevelik rizik. Jedna mina ti je već previše.

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned vel 28, 2010 18:20 
Off roader

nije sve,to je istina!pogledajte snimku na you tubeu izviđanje od armije bih po tom aerodromu iz 1992,taj aerodrom nije bio zahebancija u svoje vrijeme cak je mozda bio sigurniji od nekih nato baza danas! a da je jna sijala mine kao žito vidi se upravo na snimkama kao što je ta,jel drugacije ni nemozes pokriti takav ogromni kompleks!
uostalom to je jos uvjek pod nadzorom vojske da se nebi iznenadili..
tko voli nek izvoli!

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon ožu 01, 2010 10:10 
Moderator

:D :D Nije vojske nego policije i s jedne i druge strane. Objekt je potpuno unisten. BA policija je cak nasula hrpe kamena pred ulaz kako se nebi moglo unutra, a ljudi ipak isli i nakon toga. Ne zaboraviti to je granicno podrucje pa moze biti svakakvog sr..a.
Postoje i tu na forumu neke slike (ako nisu nestale nakon problema i seljenja)

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon ožu 01, 2010 15:03 
Off roader

bez brige i vojska ga nadzire. :wink:jel bio tko tamo nedavno?jel jos onaj uaz sa topom na ulazu? :lol: :lol:

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon ožu 01, 2010 16:18 
Off roader

wow...ova tema me totalno zaintrigarala...inače se palim na te povijesne gluposti...

http://www.youtube.com/watch?v=dQ_BjwHZvR4
http://www.youtube.com/watch?v=XzmMJQg22Tk
http://www.youtube.com/watch?v=ojohaSVdr6A

ako se mene pita - super izlet!!!

Vrh

Naslov:
PostPostano: pon ožu 01, 2010 22:02 
Off roader

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,46085.0.html

Ali neki od ove teme rade slona pogotovo ti Srećko.

Naravno da je opasno gurati glavu tamo gdje joj nije mjesto i toga su svi svijesni i naravno da i tamo ima miniranih površina, ništa u većem omjeru nego i druga područja koja su zagađena minama i ista bila u doticaju sa ratom.

Do aerodroma vodi asfaltirana cesta, do izlaznih tunela ukopanih u brdu vodi asfaltirana cesta, uzletne piste su asfaltirane. Točno je da je kompleks dignut u zrak i točno je da ima livada u prilazu aerodroma minirane tj. obilježene su trakama, a nepredstavljaju po meni nikakvu opasnost,jer nema nikakve potrebe silaziti sa asfaltiranih površina, a i ne postoji fizička mogućnost jer je zaraslo.
Ja sam se u prvom posjetu aerodromu javio na graničnoj policiji i nije bilo nikakvih problema da se isto pogleda.

Sam vrh GOLA, kao što sam već jednom napisao je na 1800 i kusur metara nadmorske visine i do njega vodi makadam put koji je prohodan i za osobni auto i to u dužini od 16-naestak km u jednom pravcu.
Isti put je ima oznake biciklističke staze!
Na samom vrhu je HRT-OVA baza i 200-stotinjak metara dalje taj objekat koji možete vidjeti na you tube-u.
Sve u svemu tko prođe i vidi neće požaliti,na samom vrhu u trenutku kad sam ja bio, bilo 30-tak ljudi.

Šta više reć.

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto ožu 02, 2010 19:09 
Off roader

kad sam ja bio tamo bila je blomba na ulazu i nije se bas samo tako moglo uci,to je bilo prije 7-godina,ali ako se sad nesto promjenilo rado cu otici opet tamo! usput mi je dok idem na more,a ako se samo granicnoj policiji treba javit onda ok.. :)
ali to nikud sa asvalta je ok!

Vrh

Naslov:
PostPostano: sri ožu 03, 2010 02:03 
Off roader

amater.offroad je napisao/la:
wow...ova tema me totalno zaintrigarala...inače se palim na te povijesne gluposti !

ako se mene pita - super izlet!!!

evo i mene je ovo zainteresiralo i bome već smo na forumu bili dogovarali za izlet ali nažalost na kraju ništa od izleta ! nadam se da ću imat prilike i mogućnosti uskoro napraviti predivan izlet !

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: