HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: ned ruj 15, 2019 07:54.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned srp 01, 2007 02:44 
Moderator

:D :D :D 2HK: To je stari post. Ja sam mislio da je otvorena negdje nova tema

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned srp 01, 2007 05:58 
Moderator

hehehehh, ajde ajde, necemo u detalje, u svakom slucaju jf je to podrobnije opisao od mene i to je ok.....a to kako on piskara, sta ces...kako je jeep rekao da ga se sazvakat, ako je samo do toga..... :lol:

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto srp 03, 2007 09:55 
Off roderica

Citat (prva recenica - za one koji su citali tekst):
"Krenuti ću od pretpostavke da će ovo čitati oni koje zanima što je "road book" o kojem off roaderi stalno govore…"
- tko zeli detaljnije i vise (a za pocetnike je i ovo sto sam ukratko opisala previse, a neka druga "pojasnjenja" su i za off roadere sa stazom prekomplicirana, kamoli za one koji bi htjeli bar kratki uvid ili opis), navratiti ce na forum ili poslati pitanje STRUCNJACIMA.
- strucnjak/maher je svec i to mogu komotno reci ako zbog niceg drugog, onda zato sto BAZDARI TERRATRIP vecini off roadera koji se stalno pojavljuju na natjecanjima, a uz to, odlucila sam pitati NJEGA kraj svih ostalih koji to isto tako znaju.
- i zadnje na taj dio - tema je road book, a terratrip/tripmaster je samo poratni dio bez kojeg road book skoro da i nejde (a ima ljudi koji voze i bez njega)

http://www.terratrip.com/home.htm ( TERRATRIP LTD, SHIP FARM, HORSLEY, DERBY DE21 5BR UK TEL: +44 (0)1332 880468 FAX: +44 (0)1332 882640)
© 2006 Tripmaster Corporation - http://www.tripmaster.com/Images/banner_01.jpg

2 jeep:
webstranica je u pitanju, ne tema na forumu :wink:

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto srp 03, 2007 10:05 
Off roderica

p.s.
ocito nisam SAMO JA glupa...
cijeli svijet je bedast jer koristi naziv koji to uopce ne bi trebao biti:

http://www.jtts4x4.com/boutique/liste_p ... e_lg=lg_fr

(ajme sto je lijepo kad ljudi pocnju koristiit godisnje odmore pa nadjes malo vremena i za ovakve stvari... a1)

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto srp 03, 2007 10:31 
Off roader

Koliko god da izvrčeš, sama sebi upadaš u ralje. da si bolje pogledala stranicu Terratrip uvidjela biš da je tamo 4-5 razlićitih uređaja ali svi od firme terratrip, znaći model 1, 202, 303, + ... a nikako model mega ili mattouno... Samo toliko o onom " oćito da nisam samo ja GLUPA "
Tripmaster, dakako da postoje firme koje se zovu tripmaster i pritom imaju i zatvorene stranice koje već godinama vjerovatno ne rade, pa i skorpion racinga ima desetak ali skorpion je samo jedan tj. domaćica škorpion :lol: :lol: :lol:
Uređaji se pravilno i zoveu Rally comuter, ili racing navigation sistems.... ili u off-road žargonu TRIP MASTER, jerbo ako znadeš i nešto tuđica osim samo keksi domačica uvidjet ćeš da slobodni prevod znaći "GAZDA PRI PUTOVANJU" :lol: :lol: :lol:
Doista ti je bolje nekad zašutjet nego samo visit nad forumom i nadglasavat se sa svakim.
Ima moj frend Matija KOV jednu izrečicu: Bolje šutit i ispast glup, nego progovorit i pobit svaku sumnju :lol: 8)

Vrh

Naslov:
PostPostano: uto srp 03, 2007 10:37 
Off roderica

"To su u biti firme koje proizvode PUTNA RAČUNALA i općepoznato je da kad kažete Terratrip ili Tripmaster – mislite na putno računalo.
I ovdje ću se služiti tim rječnikom, a govoriti ću o 202, odnosno 303 modelu pošto su najzastupljeniji
."

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet srp 05, 2007 08:28 
Moderator

stvar je u tome da ako se vec zeli imat neku skolu za pacice male treba pokusat zaista prezentirati sve tocno...dakle 202+ moze vracati kilometrazu unazad......

ne zelim zaista nikoga omalovazavti ali cinjenica da netko "svima" bazdari trip mastere ga ne cini strucnjakom za to jer to samo znaci da su drugi ljeni procitat uputstvo za upotrebu....ja svoga kalibriram sam i nije nuklearna fizika...nadalje kada govorimo o bazdarenju u biti mislimo samo na kalibraciju, bazdarenje ili umjeravanje je nesto drugo, to je ispitivanje tocnosti nekoga instrumenta......kalibracija znaci zadavanje neke reference po kojoj ce se kasnije izvrsiti neka izmjera......

mozda sada to zvuci malo komplicirano ali tako je to......cinjenica je da je kalibracija trip mastera u biti jednostavna i zahtjeva nekoliko pritisaka dugmeta......

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned srp 22, 2007 12:55 
Off roader

Saga o "Tripmasteru", Ciak 002 :lol:
Veoma dojmljivo, osim što brkamo pojmove:
- Cal ( Kalibracija )
- Probe ( sonda ili davač impulsa - na njem. lijepo sročeno - impuls geber)

Kalibracija je uštelavanje uređaja sa zadanom jedinicom puta, tih kalibracija može se imati više u nizu i različitih ( u mom prijašnjem tekstu navedeno ukratko ) da pravi off-roader i dobar čitač karte - navigator predviđa unaprijed neke probleme sa trasom te kalibrira 2 ili više seta dionica ovisno o znanju i iskustvu i predviđenoj problematici. Mala tajna velikih kuhara. :lol: :lol: :lol: Znači imamo Cal 1, cal 2, cal 3.. i svaki nam za nešto služi.
Dalje, sonde, pretpostavljamo da taj isti donbar off-roader ima opet dvije a to onda znaći da određenu dionicu puta prvo kalibrira sondu 1 sa kalibracijom 1, pa onda za istu dioicu puta sondu 2 ponovo kalibrira sa kalibracijom 1 - šta znaći u biti da smo obe sonde namjsetili na zamišljenih npr. 1,00km označenog puta po organizatorovom računalu i zamisli.
A NE KAKO JE DOTIĆNA GOSPODIĆNA REKLA:
PROBE 1 - CAL 1;
PROBE 2 - CAL 2.
jer bi to značilo da je npr sonda jedan namještena za organizatorov 1,00km a sonda 2 za moj osobni 1,00km.
Rezime:
PROBE 1 - CAL 1;
PROBE 2 - CAL 1. U tom su nam slučaju obe sonde namještene na CAL 1 koja znači organizatorov 1,00km.
E sad, mala tajna velikih kuhara - podravka juha naravno 8) :wink:
ako sumnjam u sposobnost organizatora, mućke organizatora :lol: 8) ,blatne dionice koje su nastale nakon trasiranja, tada sam sebi kalibriram još dvije dionice, jednu dužu od ( organizatorovih ) 1,00km i nazovem je CAL 2 i jednu kraću od ( organizatorovih ) 1,00km i nazovem je CAL 3. E tada poonavljam postupak:
PROBE 1 - CAL 2 ( duža od regularne ) ;
PROBE 2 - CAL 2 ( duća od regularne ) i
ponovo postupak:
PROBE 1 - CAL 3 ( kraća od regularne )
PROBE 2 - CAL 3 ( kraća od regularne ) .
Zašto tako komplicirat kad može jednostavno, zato jer jednostavno nemožete dobiti utrke uz sve te dobre vozače i konkurente kojih doista ima u nas, a drugi razlog je što su kod 80% utrka u nas organizatori šlampavi, nekorektni i ne trasiraju trasu vozilima već pješke sa pivom u ruci i od oka nakon 10 piva odlučuju o metraži ( pričam o nekim Hard utrkama u nas gdje kronično organizator nije nikad prošao stazu vozilima prije utrke ). E sada, pojavi li se blato dan dva prije utrke a road book je učinjen još lani ili prije mjesec dana ili što je najčešće slučaj ( i samo to priznaju ) djelomićno i to sa tri različita vozila, tada nastupa umješnost posade i njezina snalažljivost na snagu. Primjetim li da mi kronićno na dužim dionicama ne štima kilometraža radi trenutaćne blatnave podloge ( tj. meni kaže 1,2 km a road book kaže 1,00km, tada stavljam obe sonde ( PROBE 1 i PROBE 2 ) na CAL 2 ( duže od regularne ) i približno ću poništiti razliku u metraži nastalu nemarnim trasiranjem ili elementarnim nepogodama :lol: 8) :wink:
Drugo, nije rečeno da se uvjek prilikom korištenja dugma CAL SET upiše 0100, to zavisi od uređaja: Naprimjer za
Terratrip T1 upišeš 100
Terratrip 202+ i 303+ upišeš 0100 a za
Terratrip "HR" upišeš 1000 i tako od modela do modela...

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned srp 22, 2007 13:22 
Off roader

:oops: Od ovoliko informacija me već glava boli. Da mnogi od nas imaju vremena na pretek bili bi i na takmičenjima i znali bi o kompletnoj opremi sve u detalje. Onda nam nebi trebalo ni mehaničara niti ostalih pratećih službi. Forum bi trebao podučiti i pomoći nenaviklima na razne situacije (terenske ili mehaničke) da ih upoznaju na jednostavan način i da saznaju gdje i od koga mogu dobiti više informacija. Nadam se da sa ovim komentarom neću navući na sebe nečiji bijes no ponekad novi sa strane imaju drugi pogled (neutralni) pa prije uoče kad netko upada u meko tlo a cilj je svima na istoj strani (bar se nadam). Veliki pozdrav u nadi da ću saznati sve ono što neznam o off roadu!

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned srp 22, 2007 14:27 
Site Admin

ma bravo GG!
upravo ono sto i pise na mojim stranicama:

http://www.schnee-hr.com/ostalo/terratrip.htm

samo treba PROCITATI "UVOD", a unutar njega se nalaze i izrazi na koje kad kliknete - vidite i prijevod :wink:
ovo je za sve one koje ne zanima NISTA VISE od znanja osnova o podesavanju svog putnog racunala i vjerujem da ce svi koje zanima vise, informacije pronaci ili ovdje ili na internetu (nece cekati da ja to napisem).
kraj price.

if off road is a sin I'll go straight to hell! :mig :suzuki:

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži: