HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: čet ruj 19, 2019 12:19.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: HR OFF ROAD PORTAL
PostPostano: pet lip 29, 2007 15:55 
Site Admin

zanima me kako vam se dopada nova rubrika "ako niste znali"?!

ima li vam to smisla i sto mislite o tome...
planiram u ovom "zatisju" izmedju natjecanja navratiti do strucnjaka koji svima bazdari terratrip :D (nas zoki svec iz ork krizevci) i slikati jednu po jednu radnju na terratripu vezano uz bazdarenje te pojasniti postupak.

i tako malo po malo (kako cu stizati), ubacivati opise i sl. pod "ako niste znali"....
pitanje je jel uopce ima potrebe za tim?!
ja mislim da ce uvijek biti "novih" lica kojima bi takvi podaci mogli dobro doci...

ako vama padne na pamet neki pojam ili sl., javite mi pa cemo i to obraditi i staviti u tu rubriku.

if off road is a sin I'll go straight to hell! :mig :suzuki:

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet lip 29, 2007 16:03 
Moderator

treba takva rubrika-čovjek uči dok je živ i umre u neznanju

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet lip 29, 2007 16:12 
Site Admin

tnx tooomek... a1
ja sam mislila da ce mozda ispasti da se pravim pametna, hahahaha...
a samo polazim od sebe... jer kad sam ja usla u OR, bilo mi je jako tesko pohvatati sve izraze i shvatiti odjednom hrpu novih stvari i detalja...

sada si mislim da ima tema koje mogu obraditi da bih drugima malo olaksala...
ima ih dosta... od bazdarenja, spere - sto je, cemu sluzi, kada se koristi i sl.
vidjeti cemo jer si ja stalno nabacujem neke nove obveze, a na kraju ipak sve ostaje samo na meni za "odraditi" :wink:

if off road is a sin I'll go straight to hell! :mig :suzuki:

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet lip 29, 2007 21:43 
Off roader

Sviđa mi se rubrika,jer sam uskoro i htio započeti tu temu...
Sljedeče bi moglo biti:vitlo ili nešto o hidrauličkom ovjsu,pogoni itd....
p.s.-nadam se da ne tražim previše...

Vrh

Naslov:
PostPostano: pet lip 29, 2007 23:29 
Moderator

malo sam bacio oko na ono o terra tripu i tu se je potkrala jedna greskica, tamo pise da niti jedan trip master ne vraca kilometrazu prema nuli nego da ga se moze samo zamrznut...e to je greska jer terra trip 202+ ima tu mogucnost, da vrati kilometra prema nuli pa tako ako fulas da se mozes vratiti do tocke di si skrenuo krivo.....ALI mislim da vraca samo parcijalnu kilometrazu.....ne mogu se sjetiti ako vraca total.....

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub lip 30, 2007 12:30 
Off roader

Vraća više toga ne samo parcijalnu. Koliko ti uređaji izgledaju jednostavni, toliko su i komplicirani za početnike jer osim funkcije start stop clear, većina njih ne koristi druge sadržaje tog uređaja. Šta se tiće baždarenja, nije to nikakvo baždarenje jer se ne vrši mehanićkim putem već čisto elektronsko resetiranje i namještavanje dio putanje i označavanje istom 1 km ilite stručno rečeno ( kalibracija, opet tuđica, koju vidim da nekom smeta, ali u svakom slučaju toćnije od baždarenja - smija se zec magarcu da ima duge uši :lol: :lol: :lol: ) . To bi trebao znati svako tko rukuje ili posjeduje taj uređaj stoga mi nije jasno zašto se za taj postupak koristi određeni majstor. Tko ga nezna resetirat, taj ne bi trebao ni da rukuje snjime jer se često potkradaju greške koje se mogu naštelat i popravit u hodu ( naravno, ako umješ rukovati sa istim ).
Dalje, ako je netko pratio davne postove o Tripmasterima, ovdje na forumu, onda će uvidjeti da smo već odavna izdefinirali da se uređaj zove "Trip master" a da su firme - proizvođaći: terratrip, mega, mattouno, ....... stoga kad netko kaže da se uređaji zovu terratrip ili tripmastre brka pojmove. Dalje, navedeni uređaj terratrip 202 ima i niz drugih funkcija, od kontrole brzine kretanja, mogućnost ugradnje 2 "probe-a" ilite sonde ( opet tuđice, al će netko na blogu dignut frku ). Zašto dvije sonde? postoji mogućnost ugradnje mehanićke na vrtuljak sa senzorom ( opet tuđica ), mehanićke na sajlu ili elektronske na puža sa senzorom. Dvije sonde ugrađujemo na velikom utrkama sa velikim razmacima po PI, lako dođe do kvara jedne te da nebismo igubili PI radi takve gluposti jednostavnim pokretom prsta prebacimo na drugu sondu koja nastavlja rad prve. Najčešće se ugrađuju dvije raznolike sonde. Napreciznija je ona na vrtuljak i elektrtomagnetski senzor jer broji najmanji broj okretaja i ima najveći razmak između intervala te tako preciznije mjeri udaljenost ( nešto poput tripmastera na biciklama ), e ali tu postoji i problem. Najveći problem je u Hard Classi jer se najčešće zaprlja blatom i više ne radi, stoga se na Hard vozilima pribjegava sondama koje su zatvorenog tipa ( sajla od kilometraže ).
Moglo bi se još štošta reći o tripmasterima, međutim da biste shvatili sve morali biste ga imati ispred sebe i paralelno isprobavati sve solucije a i onaj koji Vam ovo pripovjeda nema dovoljno off-road kilometara u guzici da Vam sve podrobno objasni stoga molim da kad se ubuduće pišu takovi tekstovi o tehnici da se za iste zamoli nekog stručnjaka da nam svima nama laicima to ipak pravilno i podrobno objasni da nebismo i mi sutra lutali svjetom i rekli:
"kupio sam teratrip"!
"Koji model"?
" mega " :lol: :lol: :lol:

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub lip 30, 2007 13:02 
Moderator

:D :D :D A gdje je tema ili rubrika. Ja ju tražim ali ju nevidim :?: :?:

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub lip 30, 2007 14:28 
Off roderica

http://www.schnee-hr.com/forum/viewtopi ... sc&start=0

Vrh

Naslov:
PostPostano: sub lip 30, 2007 15:04 
DoAdmin

hvala na iscrpnom uzvješću jf..točno tako kako si napisao.ali što moraš piknut vatricu..ti je bilo previše mira na forumu zadnjih njesec dana..sad ćeš mi reć..vražji viter ki te u istru dopuha..ali ni potreba da pališ mirnu situaciju..komentar je super i stoji ali komentari unutar komentara ti nisu trebali.. :? :? :?

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned srp 01, 2007 02:43 
Moderator

:D :D :D Pa on ne bi bio on kada nešto takvo nebi napravio. Ali to nije ništa prema onom prije. Takav je i kada ga prihvatiš onda nije nimalo loš. Tu je bio još i nježan. :D :) :D

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: