HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: pon ruj 23, 2019 13:49.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: mercedes ml 400 cdi
PostPostano: sub kol 18, 2012 17:47 

RI898RR je napisao/la:
Da li ste ikada izvlacili drva iz sume - recimo 2 metra drva u kabini do prikolice na cestu pa onda sa prikolicom (jos 3 metra) na nizbrdicu od 18% do kuce- te discipline nema na off road natjecanjima ....?

.

..jel to ima neke veze sa time o kojoj je vrsti drva riječ... :uh :uh

Vrh

PostPostano: ned kol 19, 2012 02:14 
Off roader

RI898RR šta si u ML-a stavio 2 metra drva i vozio doma iz šume?

Vrh

PostPostano: ned kol 19, 2012 09:30 

Ma vraga u ML-a on mi je bio auto za svaki dan. Ako kategoriziramo teren prema turisticki / soft/ hard/extreme tada ML zapinje vec na turistickoj a plafon mu je soft.... pogledate na americkim blogovima experimente koje sam i ja izvodio - :lj problem nisko postavljenog tanka goriva koji se lako probusi na izbocinama jer je vozilo dugacko , pregrijavanje kocnica jer mu stalno radi ETC sistem elektronske blokade diff, rezervni kotac postavljen iza zadnje osovine ispod podnice se lako na terenu odvali, karoseija / sasija je mekana pa kako se sve uvija vrata zapinju za karoseriju i ostavljaju tragove... jos je bio crne boje pa sam imao podosta potpisa od granja po bokovima...doduse su mi ga kljucem zapisali sa obije strane po citavoj duljini karoserije na parkingu u Crikvenici pa vise nisam mario za potpise.... Samo sto je za SUVa ili kako kaze kolega Alien crossovera lezanje na cesti fantasticno jer ima permanenetni 4x4 pogon / no i trosi vise jer kada se pusti noga sa gasa odmah pocne stajat kao i njiva dok ostali
4-2x2 pogoni nastave slobodno kretanje. Imao mi prijatelj kiu sorento (klasicni part time na rucno ukapcanje ne automatik - torque on demand slicno kao trooper ) u to vrijeme pa sam bio povukao usporedbu... jer je kia tada kopirala mercedesa samo sto koreanci montiraju - suradjuju sa BORG-WARNER americkom firmom koja im radi centralni prenosnik...
lasta - nisam imao pojma naime govori amer da ako se na ML/a montira kotac manjeg promjera (daje tocnu dimenziju koliko) da se unisti ETC sistem + kocione plocice jer ETC to prepoznaje kao slip kotaca i pocne ga kociti????? Nema opcije da ga se iskljuci.
Isto kaze i to ako se stave dva kotaca velike razlike u dimenziji na isti pogonski most da se moze unistit satelite u diff - vjerojatno zbog razlike u masi/tezini. To vjerujem jer sam stavljao na willysa gume 225 umjesto 195 (original ide 6x16) pa me zanimala razlika u masi da ne polomim poluosovine - 2 kg je teza guma i felga 225/75/16. Na zalost felge od njive u originalu ne pasu na njega jer treba tokariti centralnu rupu za 2 mm. Sjeti se Voltyre i leda...

Sada malo zabave za ekipu koju zanima drvarenje....
Najprije je bio kolegin UAZ (danas mu trune ispred kuce) pa kada smo mu oderali zadnji diff onda smo se bili prebacili na njivu (drugi kolega, koja je prodana ne znam kamo) njoj smo pak jako brzo unistili reduktor a onda je dosao na red willys njemu su pak rado pucale zadnje poluosovine - malo vise gasa pod teretom i ode.... Jos je willys bio najbolji jer je malen pa se svuda moze zavuci...jedino ga osisa tomo vinkovic jer je jos uzi.... Od LR smo odustali jer smo culi da i njemu rado pucaju poluosovine. Campagniola nije dosla na red... jer ...Tada su pocele kruziti ideje da se napravi jedna kratka rucna sasija pa ubaci nesto 4x4 dovoljno robusno (mozda ima Srecko ideju za kakvog gusjenicara???) no projekat otpada definitivno jer su Unimog bili preskupi a do pincgauera nismo mogli doc. Tada je ipak postalo jasno da bi se trebalo prebaciti u kamionsku kategoriju ..... pa smo nabavili traktor.... u biznisu smo bili trojica.....to je bilo u one poslijeratne godine kada se moglo vuc drva iz sume bez ikakve dozvole jer nije bilo ni policije ni lugara, danas je to druga prica....a i sva trojica se danas bavimo drugim poslovima... premda sam bas na ovom forumu citao da ima covijek na sasiji mislim od G klase napasane mostove od Unimoga.... rado bih to vidio jer smo tada u ono vrijeme bas o tome projektu razmisljali pa bi mi bilo jako drago vidjeti konkretnu realizaciju uzivo.... eh da mi je biti u Vrbocu slijedece nedjelje...

Mislim da je bas sada u zaledju Crikvenice takmicenje u slajsu - to je disciplina gdje konji vuku balvan 1 metar promjera i mislim oko 3 metra duljine na duzini staze od oko 100 metara / mjeri se vrijeme. Cudi me da to ne jos rade sa autima...auto-slajs

Evo to vam je povijest mog off roada - inace nikada bio clan kluba niti se natjecao.... samo sa bukvama i rucnim vitlom te jasno celavim gumama i to do zice... jasno lanci i to samo na jednoj osovini...
Inace ovdje na forumu ima covijek koji vuce drva iz sume sa pincom....

Toliko od mene danas da malo prebijemo dosadu u ovo ljetno vrijeme... jer nisam doma i umjesto volana jedino mogu drzati tipkovnicu u rukama...:pc
stoga su postovi ovako dugacki... virtualno druzenje...

Vrh

PostPostano: ned kol 19, 2012 12:39 
Off roader

RI898RR je napisao/la:
Imao mi prijatelj kiu sorento (klasicni part time na rucno ukapcanje ne automatik - torque on demand slicno kao trooper ) u to vrijeme pa sam bio povukao usporedbu... jer je kia tada kopirala mercedesa samo sto koreanci montiraju - suradjuju sa BORG-WARNER americkom firmom koja im radi centralni prenosnik...

Opet krivo. Prednji IFS, diff, kao i zadnja kruta su od Toyote. , tako da NIKAKVU paralelu ne moš povuć sa ta dva auta, osim fensi-šmensi outlooka.

Vrh

PostPostano: ned kol 19, 2012 22:08 
Off roader

ja sam jedno vrijeme razmišljao o mostovima prednjim od mtz belarus 82 na uaza,ima ih po slavoniji na svakom čošku,ali sam odustao jel tada preradama nikad kraja.. :lol:

Vrh

PostPostano: pon kol 20, 2012 15:22 

UAZ je napisao/la:
ja sam jedno vrijeme razmišljao o mostovima prednjim od mtz belarus 82 na uaza,ima ih po slavoniji na svakom čošku,ali sam odustao jel tada preradama nikad kraja.. :lol:

Znam kako to ide jer smo i mi bili odustali od te ideje...a osobno znam jer sam kompletno do zadnjeg vijka restaurirao willysa (220D motor OM 615912 iz serije 115 sa kratkim mjenjacem) - ako recimo samo fali jedan holender vijak na glavnom kocionom cilindru tada citavi projekat zna stajati i po 10/ak dana prije nego ga nabavim ili napravim (prijatelj tokar pa ima popust) / jer je naravno witworth.....pa jos UNF.... :nez Takve kombinacije si mogu priustiti mozda jedino vlasnici autootpada jer ima dijelova i mukte kombinacija na pratek. Samo automat za grijace iz serije 124 mi je naplatio 300 kuna :hihi k tome jos i neispravan.... :bok a ja preko oglasa kompletan 200D motor OM 615 940 za 500 kuna....ovima 220D rado pucaju glave pa cu morati ubaciti 615 940 - ku.. Navodno cukman u zgb krpa i reparira za 2000 kuna a jedan drugi da mijenja kosuljice ali ne znam jer neki automehanicari kazu dobro je a neki neki nemoj? Da li imas iskustva sa tim? Mislim da ti imas 300D (citao neke postove), oni su puno bolji i ne pucaju glave....

Vrh

PostPostano: uto kol 21, 2012 21:12 
Off roader

odrzavao sam jedno vrijeme puchove s tim motorom 300d,mana im je bila jedino puno kilometraze i horda vozaca koji su ih nemilosrdno gazili,glave im nisu bile mana bar na tim 5-tacima,susjed je imao 123,240d motor dok je isao je isao,kad je stao radila se generalka,isapalo ga je nekih 6000kn radio mu je brat mehaničar,ali s glavom nije bilo problema,imam ja za prodati kompletan 240d iz uaza dao bi ga za 500kn,sa svime osim usisnom i ispušnom granom i anlaserom,moze upaliti ali nije bog zna što..dao bi ga i u djelovima,ak ti odgovara glava isla bi za 200kn,smeta mi cijeli taj motor..

mislim da 220d vozi u gaz-u brat od ovog sa mercedesom isto koliko znam nije bilo problema sa glavom,nije da mu vadi mast ali gaz vozi.

Vrh

PostPostano: sri kol 22, 2012 19:13 

Za mjesec dana cu biti doma i moram srediti te motore pa cu ti javiti kakva bude finalna realizacija jer 240d mi isto tako odgovara jedino treba preraditi poklopac kartera jer udara u prednji most posto je blok duzi. Cijena je OK. Nabavio sam jedan kompletan stari 220d koji je stajao otvoren vani na kisi odatle sam spasio 3 klipa i klipnjace te glavu samo je moram provjeriti da li pusta. Ako to ne bude islo tada ce mi dobro doci ovaj 200d kojeg imam u rezervi a moze i 240D - jer isto tako dobro vrti u willysu moga kolege,,,cujemo se najesen.

Vrh

PostPostano: sri kol 22, 2012 20:13 
DoAdmin

jel ti iz RI
KOJA TI JE NIVA GODINA?
nisi mi bil odgovorio

Vrh

PostPostano: sri kol 22, 2012 21:29 
Off roader

Daj stavi slike Nive i Jimnya

Vozim auto bez krova.
Pijem staro vino.
Jedem pljesnivi sir.

www.termomonting.hr

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: