HR OFF-ROAD FORUM

Dobrodošli na HR OFF-ROAD forum!
Sada je: ned stu 17, 2019 00:17.

Vremenska zona: UTC + 02:00

Pravila foruma

Pravila foruma

Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: mercedes ml 400 cdi
PostPostano: ned sij 16, 2011 22:10 
Off roader

e ovako zanima me o ovom terencu najvise motor i koliko moze prijec sam mototrom...gdje je slab i na sta treba pripaziti pri kupovini...terenac je 2003 god sa 170 000km

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Zadnja izmjena: jonatan01; pon sij 17, 2011 15:50; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned sij 16, 2011 22:56 
Off roader

:D Eh, prijatelju, prvo se moraš odlučit, jeli Jeep , đip ili terenac. :wink: Da ti pomognem. Ništa od to troje. :twisted: :hihi . Ali ljepotan jest'.
Međutim, šta se tiče toga motora...osobno ništa ne bih imao protiv kad bi bio u mojemu G-Wagenu :D , dapače....

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned sij 16, 2011 23:54 
Moderator

:D :D :D I ako je onakav kakav dolazi iz tvornice (osnovna verzija, bez dodataka) onda osim neasfaltiranog puta do kuće ništa drugo ne dolazi u obzir. U tom je slučaju mercedes sa velikom karoserijom i ništa drugo. Ima dodataka za teren ali koštaju ruku,nogu i jedan bubreg.

Vrh

Naslov: Re: mercedes ml 400 cdi
PostPostano: čet kol 02, 2012 21:25 

jonatan01 je napisao/la:
e ovako zanima me o ovom terencu najvise motor i koliko moze prijec sam mototrom...gdje je slab i na sta treba pripaziti pri kupovini...terenac je 2003 god sa 170 000km

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Osnovno je pravilo da se ne kudi konja koga jahao nijesi ....najprije probaj pa se onda javljaj
Imao sam ga godinu dana i koristio uglavnom za makadam svakakve kvalitete dakle klasicne sumske ceste velebit kapela risnjak ucka te poneki izlet na one trase kuda sumski traktori vuku debla na cestu dakle mozemo reci i tezi teren onako za vlastitu zabavu. Prije svega motor je mercedes dakle tu su ostali na onoj svojoj nekadasnjoj kvaliteti koja se placa. Kod mene je bio 2,2 benzinac i ta nesnaga je trosila oko 14 litara i to je i bio razlog prodaje.... Dijelovi su katastrofalno skupi recimo samo dizna oko 8000 kuna a sat rada u servisu 350 kuna. Ovjesi su dosta mekani jer nisu kruti mostovi nego poprecna dvostruka ramena ali jako slabasno dimenzionirana na obje pogonske grupe. Centralni difernecijasl je prica za sebe o kojoj svi off roaderi na ovome forumu samo mogu mastati jer nema blokade dakle otvrenoga je tipa tako da se reuktor moze korisiti i na ASFALTU bez bojazni od loma zupcanika. Ako si naletio na Gelende verziju koja je povisena i ima mogucnost blokade centralnog diff onda je to pun pogodak. Elektronika blokira poprecne diferencijale tako da ga izvlaci iz bilo koje twist pozicije. Jasno uz enormno brzo trosenje kocionih plocica / tu ti je bolji od land rover defendera koji u twistu ostaje objesen sa dva kotaca u zraku dok srebrna zvijezda serijske izvedbe izvlaci ....Problem je jedino sto je dugacka karoserija pa imas problema sa okretanjem na uskim sumskim stazama...a isto tako i limarija je skupa.... Ako je pak crne boje svaka grancica ostavi traga zato je srebrna bolja jer se manje poznaju potpisi...Elektronika mu nije bila jaca strana - pregoreni podizac prednjih stakala 6000 kuna.... Zadnje staklo - nije radio uredaj peri/brisi. Zamjena pakni dobos parkirne kocnice - vjerojatno uzrok voda koja je smrznula pa se sve zaledilo i naknadnim kretanjem pokidalo. Rezervoar nije iza zadnje osovine kao kod patrola nego bocno ispod auta pa treba paziti na pregibu... Dakle kupujes klasicnog suva sa reduktorom te PERMANETNIM 4x4 pogonom i blokadama porecnih difernecijala koji juri 190 na autoputu a ako imas srecu pa ti tip proda dodatne felge na koje nabacis recimo BFKM2 tada se iznenadis mogucnostima ovog stroja na terenu. Zamisli kada se moram vracat od Karlobaga 150 km do doma nakon velebitske sume po cesti u recimo ladi njivi ili ml-u. A u sumi su obadva slicni za one uvjete koji su meni trebali. U biti imas auto za lunjanje po Ucki a onda se preko sumske ceste spustis na kavicu u Opatiju / dakle auto za sve prilike. Samo sto mi je bio stvarno preskup za odrzavanje jer ispod 6000 kuna iz servisa neces izac. Da ne zaboravim ovo je auto koji ima sasiju ....Uglavnom sto se 170 000 km tice ne brini se tek se razradio... Govori neki dan lik u servisu mercedesa da mu s klasa trosi dosta ulja - pitam ga koliko ima kilometara - kaze 300 000. Odgovor je bio a sto bi ti - vecina ostalih motora nikada niti ne primirise te kilometraze. Svi dijelovi su uglavnom made in USA pa ne znam kako ce biti u buducnosti sa isporukom dijelova. Unutrasnjost je klasicna mercedesovska - imas puno mjesta za transport a sa kukom dobijas pravi vucni voz. Ostao mi je u lijepoj uspomeni i posebno zbog fantasticnog 4x4 pogona te da imam dovoljno novca za odrzavanje rado bi bio opet vlasnik. Nakon njega sam bio nabavio njivu pa znam dobro o cemu govorim. Ako imas dosti love kupi ga i neces pozaliti. Ja mislim da sam ja bio jedini vlasnik koji ga je koristio za ono sto mu je osnovna namjena / voznja van ceste i za tu svrhu se pokazao iznenadujuce dobar. Samo na zalost jaaaako skup.

Vrh

PostPostano: čet kol 02, 2012 22:12 
Moderator

Opet ne gledaš datume. Ovo je bilo zakopano prije godinu i pol. Drugo nema smisla ni komentirati jer pričaš nebuloze.

Vrh

PostPostano: pet kol 03, 2012 15:55 

Budi faca i kupi si ML klase pa i ti pricaj nebuloze prijatelju. Ja sam prenio svoja iskustva - kad ga nabavis cekam na tvoja,,,, :mah

Vrh

PostPostano: pet kol 03, 2012 16:31 

e sad si slika na kvadrat :mrgreen:
Teraš čovjeka koji ima daleko bolji i terenac i auto od MLa, da kupi slabije nego što ima, samo zbog toga, da tebi prenese iskustva. :upi
Inače ML je crosover i nije ni t od terenca. Uz to je još jako nestabilan, pa su bolji i X5 i pajero a GC pogotovo unatoč tome kaj zadnja dva nisu crosoveri i imaju zadnji kruti ovjes.
ML koji stoji od 50 - 70 tisuča eurona za nov, poslije 10 godina ima cijenu koliko suzuki jimny iste starosti i koji dođe nov 16 tisuča. To sve govori.........
Uz to mercedes nikad nije imao 4x4 pogona da išta vrijedi. A to što ima dobro je u Gju, a to je ukradeno tuđe znanje i nije mercedes.
Svaki GC je za ML nedohvatljiv, a overland je spaceshutle za ML.

Vrh

PostPostano: pet kol 03, 2012 21:40 
Off roader

Dečki,nemojte tako,pa kolega je imao ML 400 CDI pa valjda zna o čemu priča i poslje je prešao na Nivu :no1 .

Vozim auto bez krova.
Pijem staro vino.
Jedem pljesnivi sir.

www.termomonting.hr

Vrh

PostPostano: sub kol 04, 2012 00:03 
DoAdmin

s konja na magarca :hihi :hihi

Vrh

PostPostano: ned kol 05, 2012 15:24 

alien je napisao/la:
e sad si slika na kvadrat :mrgreen:
Teraš čovjeka koji ima daleko bolji i terenac i auto od MLa, da kupi slabije nego što ima, samo zbog toga, da tebi prenese iskustva. :upi
Inače ML je crosover i nije ni t od terenca. Uz to je još jako nestabilan, pa su bolji i X5 i pajero a GC pogotovo unatoč tome kaj zadnja dva nisu crosoveri i imaju zadnji kruti ovjes.
ML koji stoji od 50 - 70 tisuča eurona za nov, poslije 10 godina ima cijenu koliko suzuki jimny iste starosti i koji dođe nov 16 tisuča. To sve govori.........
Uz to mercedes nikad nije imao 4x4 pogona da išta vrijedi. A to što ima dobro je u Gju, a to je ukradeno tuđe znanje i nije mercedes.
Svaki GC je za ML nedohvatljiv, a overland je spaceshutle za ML.

My friend bi rekli Ameri - prvi 4x4 pogon su imali upravo mercedes i bmw....citaj malo vise knjige....
Tema posta je - ISKUSTVA ONIH KOJI SU IMALI ML i drzi se toga, ako ga nisi imao cemu se onda uopce javljas na post?????

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 02:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: